2017-12-11T09:46:30+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęcka „czwórka” walczy o „Projekt z Klasą”

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0

Uczniowie i nauczyciele matematyki  Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce biorą udział w VIII edycji konkursu „Projekt z Klasą” organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era.

 
Celem konkursu jest zachęcenie uczniów i nauczycieli do realizowania projektów edukacyjnych za pomocą metody projektu. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji, Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
 
Ze szkoły zgłoszone zostały dwa projekty:
- projekt nr 27 "RUMMIKUB - GRA DLA KAŻDEGO"
- projekt nr 170 " MATEMATYCZNE PODRÓŻE ".
 
O tym, która szkoła i który z projektów zwycięży zdecydują internauci. Głosowanie trwa od 4 do 14 grudnia za pośrednictwem strony internetowej. Dziennie oddać można jeden głos na jeden projekt.
 
    • Na projekt nr  27 "RUMMIKUB - GRA DLA KAŻDEGO"
głosujemy na: https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/81.html
 
W projekcie biorą udział uczniowie klasy I A – zapoznają się z zasadami gry Rummikub, następnie przygotują rozgrywki szkolne pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami szkoły oraz rozgrywki miejskie pomiędzy szkołami z Ostrołęki.
 
    • Na projekt nr  170 "PODRÓŻE MATEMATYCZNE"  głosujemy na:
https://projektzklasa.pl/component/projektzklasa8/projekty/pokaz/510.html

W projekcie biorą udział uczniowie klasy II KS – rozwijają różne techniki budowy brył za pomocą orgiami i papieru oraz poznają i pracują z programem GeoGebra.
 
W głosowaniu internetowym wygrywa 10 projektów, które zdobędą najwięcej głosów. Nagrodą jest 1000 zł z przeznaczeniem na realizację projektu.
 
 

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.