2017-04-20T15:06:54+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Ostrołęcka kardiologia interwencyjna ma już 15 lat [ZDJĘCIA]

fot. eOstrołęka.pl
0
0
0
Uznawany za jeden z najlepszych oddziałów ostrołęckiego szpitala – kardiologia interwencyjna obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia. „To oddział wyjątkowy ze względu chociażby na personel, który tu pracuje. To ludzie w pełni zaangażowani w szczytną ideę ratowania życia pacjentów” - mówi Wojciech Miazga, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.

W czwartek, 20 kwietnia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 15-lecia istnienia oddziału kardiologii interwencyjnej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego z wicemarszałek Elżbietą Lanc na czele, Janusz Kotowski – prezydent Ostrołęki, Jerzy Grabowski – przewodniczący Rady Miasta, Stanisław Kubeł – starosta ostrołęcki, Krzysztof Parzychowski – wicestarosta powiatu ostrołęckiego, przedstawiciele władz centralnych, instytucji współpracujących ze szpitalem, pracownicy innych szpitali i placówek służby zdrowia.

Oddział Kardiologii Interwencyjnej na czele którego stoi doktor Dariusz Karwowski powstał w 2002 roku. Od 2007 r. oddział prowadzi 24-godzinny, przez 7 dni w tygodniu, dyżur leczenia interwencyjnego ostrych zespołów wieńcowych (tzw. dyżur „zawałowy”).  Rocznie w oddziale hospitalizuje się ponad 2 tysiące chorych, u których wykonywanych jest łącznie ponad 2 tysiące przezskórnych procedur kardiologicznych na naczyniach wieńcowych.  

- Jest to oddział wyjątkowy, po pierwsze ze względu na personel tu pracujący. Są to ludzie w pełni zaangażowani w szczytną ideę ratowania życia pacjentów. To jest oddział, któremu szefuje doktor Karwowski, postać znana już chyba każdemu mieszkańcowi Ostrołęki i powiatu. To oddział, przez który przewinęło się kilkanaście tysięcy chorych pacjentów. To jest oddział, któremu kilka tysięcy pacjentów zawdzięcza swoje życie. Ten oddział jest absolutnie niezbędnym ogniwem w opiece kardiologicznej w naszym regionie – mówi Wojciech Miazga, dyrektor ostrołęckiego szpitala.

Wśród gratulujących „jubilatom” nie zabrakło władz samorządowych Mazowsza, powiatu i Ostrołęki, zaprzyjaźnionych placówek medycznych, współpracujących ze szpitalem instytucji i firm. Symbolicznym gestem podziękowania dla świętującego „urodziny” personelu kardiologii interwencyjnej był tort z wizerunkiem serca, o które dbają na co dzień i które wkładają w pracę współpracownicy doktora Karwowskiego.Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również