2017-02-22T21:03:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęcka podstawówka wyróżniona w programie "Wiarygodna Szkoła"

REKLAMA
fot. sp1.ostroleka.pl
REKLAMA
0
0
2
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie "Wiarygodna Szkoła". Przyznaje się je najlepszym placówkom edukacyjnym w całej Polsce.

Z początkiem roku 2016,  została uruchomiona nowa IV edycja Programu Wiarygodna Szkoła. Odbyła się także rekrutacja dla szkół z naszego województwa i powiatu,  gdzie laureatem została Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Ostrołęce.

- Oznacza to, że szkoła otrzymała Ogólnopolskie Wyróżnienie Wiarygodna Szkoła i tym samym dołączyła do rankingu najlepszych szkół w całej Polsce. Wyróżnienie to, szkoła otrzymała ze względu na osiągnięcie wysokich standardów edukacyjnych, ciekawą bazę oraz zapewnianie młodzieży bezpieczeństwa w szkole - czytamy w uzasadnieniu.

Program Wiarygodna Szkoła ma na celu wyróżnienie najlepszych szkół w całej Polsce, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Program Wiarygodna Szkoła już po raz kolejny ma być drogowskazem dla rodziców i uczniów podczas wyboru szkoły. Program Wiarygodna Szkoła powstał z inicjatywy dyrektorów szkół.

- Głównym celem Programu jest wyróżnienie tych szkół podstawowych, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki z egzaminów zewnętrznych. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Tym samym zostaje potwierdzone, że szkoła jest zarządzana skutecznie i na wysokim poziomie - mówi Anna Jarema, redaktor magazynu "Wiarygodna Szkoła".

Więcej informacji o programie można przeczytać na stronie wiarygodnaszkola.pl.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~as , 11:35 23-02-2017,   -
igratuluje ze wygrala jako najlepsza  to jest prawda o tej szkole  bardzo milo sie ja wspomina  
odpowiedz   •   oceń :  
~Jadwiga Kowalska , 16:17 23-02-2017,   -
👏🏻👍 Brawo ! Do klas I-IV chodziłam jeszcze do starego, drewnianego budynku 😊
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~as , 11:35 23-02-2017,   -
igratuluje ze wygrala jako najlepsza  to jest prawda o tej szkole  bardzo milo sie ja wspomina  
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również