2018-03-26T16:19:40+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęcki DPS ma nową Radę Mieszkańców [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. DPS Ostrołęka
REKLAMA
0
0
0
W dniach od 12 do 21 marca trwały wybory do Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ostrołęce. Domownicy wybrali z pośród siebie 12 osób, które będą ich reprezentować przez następne dwa lata na terenie placówki oraz po za nią.

Każdy z czterech Zespołów Mieszkalnych posiada w radzie po trzech swoich przedstawicieli. Ostatnim punktem wyborów było spotkanie radnych na świetlicy głównej DPS-u. Podczas spotkania wybrano przewodniczącego rady. Został nim Sławomir Majkowski, zastępując dotychczasowego przewodniczącego Krzysztofa Pruszko, który to po ośmiu latach piastowania tej funkcji nie zdecydował się na kandydowanie w kolejnych wyborach.

- Cieszę się i zarazem denerwuje. Rada mieszkańców mnie wybrała i mam nadzieje, że z czasem zdobędę wiedzę aby jak najlepiej pełnić swoją funkcję – mówił Sławomir Majkowski, nowo wybrany przewodniczący Rady Mieszkańców DPS w Ostrołęce.

Krzysztof Pruszko ustępujący przewodniczący pogratulował wybranym radnym, a także podziękował za wieloletnią współpracę. Życzył też swoim kolegom i koleżankom dobrej i owocnej pracy.

Od początku istnienia Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce funkcje przewodniczącego sprawowało jedynie trzy osoby. Byli to: Stanisław Pupecki, Kazimierz Piotrak i Krzysztof Pruszko. Rada mieszkańców jest ważnym gremium w DPS-ie. To za jej pośrednictwem mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły i problemy. Po za tym bierze ona czynny udział w organizacji najróżniejszych wydarzeń w DPS-ie oraz reprezentuje ją na zewnątrz podczas różnych uroczystości.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.