2017-07-11T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Ostrołęka,

Ostrołęcki szpital i muzeum ze wsparciem od marszałka Struzika

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
3
0
2
Subregion ostrołęcki otrzyma dodatkowe 1,8 miliona złotych wsparcia – taką decyzję podjęli dziś radni sejmiku województwa mazowieckiego. Dodatkowe środki popłyną do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dra Józefa Psarskiego w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Dziś Radni Województwa Mazowieckiego podjęli decyzję o przeznaczeniu kolejnych środków na inwestycje w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Do subregionu ostrołęckiego trafi 1,8 mln zł.

– Udało nam się wygospodarować kolejne oszczędności, które przeznaczymy na kolejne już inwestycje. Pomożemy szpitalom i instytucjom kultury – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Wsparcie trafi do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce. W sumie otrzyma on ponad 1,6 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczeń na potrzeby Pracowni Leków Cytotoksycznych wraz z zakupem pierwszego wyposażenia oraz zakup aparatów medycznych do poradni położniczo-ginekologicznej i oddziału urologicznego.

Dodatkowe środki trafią także do mazowieckich instytucji kultury. Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce otrzyma 51 tys. zł na zakup trzech obrazów Teofila Kwiatkowskiego i Karola Malankiewicza do nowo tworzonej kolekcji malarzy Wielkiej Emigracji oraz 130 tys. zł na zakup busa do przewozu eksponatów.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~realistka.......... , 20:55 11-07-2017,   -
Szpital TAK..!!!Ale na co i komu i za tyle te gowna malarskie...???????
odpowiedz   •   oceń :  
~Dzik , 23:24 11-07-2017,   -
[quote=realistka.......... ]Szpital TAK..!!!Ale na co i komu i za tyle te gowna malarskie...??????? [/quote]Oto kwintesencja wieśniary!


.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~realistka.......... , 20:55 11-07-2017,   -
Szpital TAK..!!!Ale na co i komu i za tyle te gowna malarskie...???????
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również