2012-10-08T09:10:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Ostrołęczanie na I Warszawskiej Nocy Profilaktycznej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. pat.policja.gov.pl
Grupa ostrołęczan wzięła udział w I Warszawskiej Nocy Profilaktycznej - akcji promującej modę na życie bez uzależnień.

I Warszawska Noc Profilaktyczna odbyła się w niedzielę, 7 października. Wzorowana na ogólnopolskiej nocy muzeów akcja jest kolejnym etapem działań związanych z programem profilaktycznym PaT. W ramach nocy profilaktycznej promującej modę na życie bez uzależnień zorganizowane zostały koncerty, happeningi, warsztaty, pokazy filmowe i spektakle. Wystąpili m.in. Robert Osam, grupy wokalne działające podczas ogólnopolskiej akcji „Przystanek PaT”, zorganizowano także plenerowe warsztaty taneczne, odbył się happening pod pomnikiem Juliusza Słowackiego i Stefana Starzyńskiego. W teatrze „Kamienica” przygotowano spektakle profilaktyczno-edukacyjne.

W akcji na warszawskim Placu Bankowym udział wzięło około 1000 osób. Byli wśród nich członkowie ostrołęckiej grupy profilaktycznej „Przystanek PaT”: Karol Jędrzejczyk i Mateusz Grzybowski. Funkcję rzecznika prasowego pełnił pracujący na co dzień w ostrołęckiej komendzie miejskiej policji Sylwester Marczak - znany z zaangażowania we wszelkie akcje profilaktyczne organizowane na terenie Ostrołęki.

- PaT dla wielu młodych staje się już filozofią życia - modą na życie bez uzależnień. Jest jednak w dalszym ciągu wiele osób, które potrzebują pomocy, które leczą się z uzależnień - ponad 14 tysięcy osób poniżej 19 roku życia. Dlatego warto zadać sobie pytanie: Co Ty zrobiłeś dla profilaktyki - dla drugiego człowieka? Pamiętajmy, że jesteśmy potrzebni. Bądźmy wolni od uzależnień. Starajmy się pomagać innym - tak o potrzebie organizacji podobnych akcji mówił tuż po jej zakończeniu Marczak.
Zobacz również