2017-08-29T11:21:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: 29-latek sam zatrzymał pijanego kierowcę

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Olo , 11:49 30-08-2017,   -
Brawo za właściwą postawę :)
odpowiedz   •   oceń :  
29-letni mieszkaniec Ostrołęki sam zatrzymał pijanego kierowcę. 34-latek kierujący fordem miał problem z opanowaniem auta na prostej drodze. W alkomat wydmuchał ponad 1 promil.

Do zdarzenia doszło dziś około  godziny 1:00 w nocy. 29-letni mieszkaniec Ostrołęki jadąc od miejscowości Borawe zauważył osobowego forda, którego kierowca miał trudności w prowadzeniu samochodu. Po dojechaniu do miasta jeszcze wyraźniej było widać po jego stylu jazdy, że  kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

29 – latek uniemożliwił dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu kierowcy i o wszystkim powiadomił dyżurnego policji.

- Policjanci, którzy pojechali na miejsce za kierownicą  forda zastali ostrołęczanina w wieku około 34 – lat od którego wyraźnie czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie  trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 1 promil alkoholu, zatrzymano mu prawo jazdy. Dodatkowo za brak aktualnych badań technicznych mężczyźnie został zatrzymany dowód rejestracyjny. Teraz bezmyślny kierowca odpowie przed Sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Ostrołęcka policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca naszego miasta.  Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnił on dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki  temu uniknięto potencjalnej  tragedii na drodze.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Olo , 11:49 30-08-2017,   -
Brawo za właściwą postawę :)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.