2017-10-04T12:55:17+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka „Samorządowym Liderem Cyfryzacji” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. mazovia.pl
2
0
0
Ostrołęka uhonorowana została nagrodą w konkursie „Samorządowy lider cyfryzacji”. Statuetkę w imieniu samorządu odebrał prezydent Janusz Kotowski oraz dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta w Ostrołęce, Jacek Olkowski.

Ostrołęka otrzymała II nagrodę w konkursie dla jednostek samorządu terytorialnego w obszarze zastosowań nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych. Przyznanie nagród miało miejsce 28 września w Miedzeszynie podczas XXIII Forum Teleinformatyki.

Ideą konkursu „Samorządowy lider cyfryzacji”, zorganizowanego po raz pierwszy przez Zarząd Województwa Mazowieckiego było wyłonienie urzędu, którego dorobek w cyfryzacji wyróżnia się spośród pozostałych instytucji na terenie województwa mazowieckiego w obszarze zastosowań nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych, ukazanie kluczowej roli wdrażanych narzędzi i rozwiązań informatycznych we wspomaganiu działalności urzędu oraz promocja działań z obszaru cyfryzacji, które wpłynęły na usprawnienie pracy i obsługi obywateli.
W konkursie samorządy musiały wykazać się w zakresie:
•    wprowadzenia e-usług dla obywateli i przedsiębiorców
•    wdrożenia elektronicznych systemów dziedzinowych i systemów elektronicznego zarządzania dokumentacją,
•    utworzenia portalu mapowego,
•    publikacji danych przestrzennych.

Kapituła konkursowa przyznała II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych Urzędowi Miasta Ostrołęka. Stosowny dyplom oraz nagrodę odebrali z rąk marszałka Adama Struzika Janusz Kotowski oraz dyrektor Wydziału Informatyki Jacek Olkowski.

Pierwsze miejsce w konkursie otrzymało Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, trzecie – Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Komisja przyznała także wyróżnienie specjalne za wybitne podejście do potrzeb społeczności lokalnej i indywidualizm zaprezentowanego rozwiązania realizacji e-usług, a także wdrożenie ponadstandardowych metod komunikacji z mieszkańcami Urzędowi Gminy Cegłów.

Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również