2017-08-21T12:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: „Zebry” i znaki drogowe przy szkołach do przeglądu

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Przed rozpoczęciem roku szkolnego gruntownie sprawdzone zostaną wszystkie przejścia dla pieszych znajdujące się w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci z ostrołęckiej „drogówki” sprawdzą m.in. prawidłowość oznakowania.

Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ostrołęckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży prowadzą lustrację dróg w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych przed rozpoczęciem roku szkolnego. Mundurowi sprawdzają, czy wszystkie znaki są prawidłowo ustawione oraz czytelne dla pieszych i kierowców. Wszelkie uwagi odnotują i przekażą zarządcy drogi, aby ten jak najszybciej usunął wszelkie nieprawidłowości.

Do chwili obecnej najczęstsze nieprawidłowości, to brak znaków drogowych ostrzegawczych A-17 „Uwaga Dzieci”.

- Zapowiadamy też wzmożone kontrole kierujących przywożących dzieci do szkoły, będzie sprawdzany stan techniczny pojazdu, jego obowiązkowe wyposażenie oraz to, czy dzieci przewożone są w pojeździe w prawidłowy sposób. Działania są prowadzone po to, aby dzieci i młodzież były bezpieczne wraz z nadejściem pierwszego szkolnego „dzwonka” - mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również