2017-06-01T10:10:55+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Czołowe zderzenie rowerzystów. Jedna osoba trafiła do szpitala

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
We wtorek, 30 maja przy ulicy Bohaterów Warszawy doszło do czołowego zderzenia dwóch rowerzystów. W wyniku wypadku, którego sprawcą okazał się 30-latek z powiatu ostrołęckiego, do szpitala trafiła 66-letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 30 maja na ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Bohaterów Warszawy. Według wstępnych policyjnych ustaleń, kierujący jednośladem 30-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, w rejonie ronda Honorowych Dawców Krwi wjechał na część przeciwległego kierunku jazdy i czołowo zderzył się z prawidłową jadącą 66 – letnią mieszkanką Ostrołęki.

- W wyniku zdarzenia rowerzystka została zabrana do szpitala. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sezon rowerowy w pełni, dlatego zwracamy się do państwa z prośbą o daleką idącą ostrożność podczas korzystania z jednośladów. Podczas przekraczania przejść dla pieszych pamiętajmy o tym, żeby zejść z jednośladu. Takim działaniem sobie damy szanse na uniknięcie mandatu karnego, a kierującym pojazdami czas na odpowiednią reakcję i uniknięcie zderzenia. Przypominamy także, że rowerzyści tak jak inni uczestnicy ruchu drogowego muszą stosować się do obowiązujących przepisów prawa. Należy również pamiętać, że zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, rower, jako pojazd uczestniczący w ruchu drogowym powinien być wyposażony w: światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej z przodu, światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz światło pozycyjne barwy czerwonej, które może być migające - z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również