2017-12-06T08:50:52+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dwukomorowe śmieciarki sposobem na odbiór rożnych frakcji odpadów

REKLAMA
fot. OTBS
0
0
0
Nowoczesne, dwukomorowe śmieciarki odbierające odpady komunalne z gospodarstw domowych czy przyblokowych śmietników – to rozwiązanie wprowadzone przez OTBS, które pozwala na odbiór różnych frakcji odpadów oraz niesie za sobą korzyści ekonomiczne i ekologiczne

Pojazdy dwukomorowe odbierające na co dzień śmieci od mieszkańców Ostrołęki pozwalają na jednoczesny odbiór dwóch różnych rodzajów odpadów. Zabudowa takiej śmieciarki jest podzielona na dwie niezależne części, a każda z nich posiada swój uchwyt do podnoszenia pojemników, zasyp oraz osobne urządzenia prasujące. Ważne, że każda z tych komór jest ważona i opróżniana osobno, tak więc odpady nie mieszają się na żadnym z etapów odbioru i transportu.

Różne frakcje odpadów mogą mieć różną objętość, komory są w proporcji 70% do 30% całkowitej przestrzeni ładunkowej. Kursujące po Ostrołęce śmieciarki dwukomorowe realizują dwa rodzaje transportów: podczas jednego kursu odbierają jednocześnie zmieszane odpady i odpady biodegradowalne lub odpady selektywne: papier i plastik.

„Jednakże, jeżeli pracownicy firmy odbierającej odpady podczas odbioru stwierdzą, że w pojemniku w którym według koloru jak i oznakowania, powinien znajdować się inny rodzaj odpadów, występuje bardzo duże zabrudzenie innymi frakcjami odpadów (szczególnie odpadami zmieszanymi), wówczas wyjątkowo odebranie takich odpadów jako odpady zmieszane.” - wyjaśnia OTBS, firma odpowiedzialna za nadzór nad gospodarką odpadami komunalnymi w Ostrołęce.

Dodatkowo Wydział Gospodarki Odpadami Ostrołęckiego TBS Sp. z o.o. przeprowadza kontrole firmy odbierającej odpady komunalne sprawdzające prawidłowość realizowanej usługi zgodnie z zawartymi umowami na odbiór odpadów komunalnych, odbiór i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych oraz spełnianie wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r. poz. 122).

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również