2018-02-17T09:50:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dzień Przyjaźni w Przedszkolu Miejskim nr 5 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum przedszkola
2
0
0
Czerwone stroje przedszkolaków oraz wychowawców z miejskiej „piątki” przybrane w środę, 14 lutego nie były przypadkowe. Tego dnia w przedszkolu obchodzono Dzień Przyjaźni, który był okazją do wspólnej zabawy oraz wręczenia własnoręcznie wykonanych „Orderów Przyjaźni”.

Z okazji Dnia Przyjaźni każda grupa przygotowała mnóstwo różnorodnych zabaw. Dzieci z grupy „Krasnoludki” i „Sówki” bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej „Klanza”. W grupie „Muchomorki” dzień przebiegał pod hasłem „Przyjaźń na sportowo”. Sala gimnastyczna rozbrzmiewała gwarem i śmiechem przedszkolaków. Ciekawe zajęcia matematyczne w grupie „Motylki” z wykorzystaniem „Wiatraka matematycznego” były okazją do utrwalania kolorów, kształtów i cyfr, sprawiając ogromną radość. „Biedronki” wykonały serce przyjaźni. W grupie „Jeżyki” dzieci świętowały w szczególny sposób, ćwicząc w rytmach muzyki. Na koniec przygotowały ordery przyjaźni i wręczyły je pracownikom przedszkola.

Hasło „Dzień Przyjaźni” towarzyszyło także podczas różnych zajęć, z których korzystają dzieci posiadające opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, tj. terapia logopedyczna, Trening Umiejętności Społecznych, terapia pedagogiczna z elementami terapii behawioralnej, terapia integracji sensorycznej, terapia metodą Tomatis, Zajęcia z alternatywnych i wspomagających metodą komunikacji AAC.

Dzień przebiegał w atmosferze przyjaźni, tolerancji i wzajemnej akceptacji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również