2017-10-03T11:04:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dziś wojsko zaczyna montaż tymczasowego mostu na Narwi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0
Dziś przed południem wojsko rozpocząć ma montaż tymczasowego mostu przez rzekę Narew w Ostrołęce. Prace potrwają przynajmniej dwa miesiące.

Prace nad budową tymczasowego mostu na Narwi w Ostrołęce wkraczają w kolejny etap. Dziś na plac budowy wkroczyć ma wojsko, które zainstaluje przęsła na wykonane przez firmę Ostrada filary. Konstrukcja będzie swoim wyglądem przypominała znany z Warszawy Most Syreny.

- Most kratownicowy będzie posadowiony na przyczółkach i przęśle centralnym w nurcie rzeki, na takiej wysokości, by nie zagroziła mu nawet powódź stulecia. Na stalowej konstrukcji zostanie wylana asfaltowa nawierzchnia umożliwiająca normalną komunikację – w przypadku mostu pontonowego byłoby to niemożliwe - mówi Radosław Parzych, dyrektor Wydział Inwestycji Miejskich ostrołęckiego ratusza.

Jak udało nam się ustalić, wojsko ma pojawić się na placu budowy około godziny 11:00. Montaż całej konstrukcji potrwa najprawdopodobniej dwa miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zakładanym harmonogramem, tymczasowy most otwarty zostanie na początku nowego roku.Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również