2017-10-03T11:04:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Dziś wojsko zaczyna montaż tymczasowego mostu na Narwi [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
0
0
Dziś przed południem wojsko rozpocząć ma montaż tymczasowego mostu przez rzekę Narew w Ostrołęce. Prace potrwają przynajmniej dwa miesiące.

Prace nad budową tymczasowego mostu na Narwi w Ostrołęce wkraczają w kolejny etap. Dziś na plac budowy wkroczyć ma wojsko, które zainstaluje przęsła na wykonane przez firmę Ostrada filary. Konstrukcja będzie swoim wyglądem przypominała znany z Warszawy Most Syreny.

- Most kratownicowy będzie posadowiony na przyczółkach i przęśle centralnym w nurcie rzeki, na takiej wysokości, by nie zagroziła mu nawet powódź stulecia. Na stalowej konstrukcji zostanie wylana asfaltowa nawierzchnia umożliwiająca normalną komunikację – w przypadku mostu pontonowego byłoby to niemożliwe - mówi Radosław Parzych, dyrektor Wydział Inwestycji Miejskich ostrołęckiego ratusza.

Jak udało nam się ustalić, wojsko ma pojawić się na placu budowy około godziny 11:00. Montaż całej konstrukcji potrwa najprawdopodobniej dwa miesiące. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z zakładanym harmonogramem, tymczasowy most otwarty zostanie na początku nowego roku.Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.