2017-03-13T15:19:32+01:00 eOstroleka.pl 2 1 1 0%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Edukacja ekologiczna i spektakl „Kolory Miasta” teatru Kultureska  [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
0
1
0
Za nami kolejna odsłona edukacyjnego spektaklu o tematyce ekologicznej. Tym razem przedstawienie „Kolory Miasta” w wykonaniu teatru „Kultureska” obejrzało około 1000 dzieci z ostrołęckich szkół i przedszkoli.

„Kolory Miasta” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamia dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócą czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Oglądające spektakl dzieci miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznały pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyć mogło każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, widzowie nauczą się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe.

Na straży czystości stają zwierzęta – przyjaciele Zajączek i Jeż. Każdy zwierzak kocha czystą przyrodę i marzy, aby zawsze wokół było kolorowo. Niektóre ze zwierząt mają jednak bardziej wyszukane marzenia. Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. Znudzeni swoim bezproblemowym żywotem, postanawiają stać się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Przypadkowo trafiają do wyjątkowego miejsca, jakim jest "Zaczarowane Miasto", w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również