Ostrołęka, 21 listopada 2017, 14:59

Ostrołęka kupuje pięć nowych autobusów elektrycznych dla MZK

fot. eOstroleka.pl
3
4
18
MZK Ostrołęka już niebawem otrzyma pięć nowych autobusów elektrycznych. Na tym jednak nie koniec odmładzania taboru miejskiego przewoźnika. Ogłoszony właśnie przetarg to część dużego projektu zakładającego m.in. zakup kolejnych autobusów o napędzie spalinowym i wymianę wiat przystankowych.

Urząd Miasta Ostrołęki ogłosił właśnie przetarg na dostawę pięciu autobusów elektrycznych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Mają to być pojazdy o długości około 10 metrów, zdolne do przewozu minimum 70 pasażerów. Zakup sfinansowany zostanie w ramach dużego projektu realizowanego przy udziale środków unijnych. W ramach tego zadania MZK Ostrołęka otrzyma dodatkowo 5 nowych autobusów o napędzie spalinowym, 15 nowoczesnych wiat przystankowych, 5 tablic informacyjnych oraz ogniwa fotowoltaiczne służące do ładowania autobusów elektrycznych. Łącznie na ten cel samorząd Ostrołęki przeznaczy około 14 milionów złotych.

Oferty w pierwszej części zamówienia dotyczącej autobusów elektrycznych składać można do 29 grudnia.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 15:01 21-11-2017,   100%
CHCEMY NORMALNYCH KURSÓW MZK,TERAZ TO JEST TOTALNA PORAŻKA!!! A NIE NOWE AUTOBUSY,LUDZIE CZESTSZE KURSY TOC TO NIE WIEŚ ALE CHYBA WIE S TA OSTROLEKA JEDNAK!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec , 15:41 21-11-2017,   -
I co z tych nowych autobusów pchać pieniądze w autobus a nie dla ludzi
odpowiedz   •   oceń :  
~Autor , 15:58 21-11-2017,   100%
Przywrócić nr 1 do Elektrowni
odpowiedz   •   oceń :  
~biedny pasazer , 16:20 21-11-2017,   100%
A w dupe niech sobie Prezydent wsadzi te autobusy!!!!!My pasazerowie chcemy normalnych rozkladow jazdy ktorymi mozemy dojechac do pracy a nasze dzieci do szkoly.Wiatami i Talicami Pan sobie glosow nie kupisz tylko dbaniem o dobro mieszkancow czego Pan nie robi.Czy ta wladza nie widzi co sie wyrabia z dojazdami po tych ich "MADRYCH" zmianach?a tablice chca wymieniac????????????
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:25 21-11-2017,   100%
Jak tak czytam te komentarze to mam wrażenie, że darmową komunikacją w Ostrołęce to najpiękniej przejedzie się prezydent wraz ze świtą... I to już niedługo
odpowiedz   •   oceń :  
~E. , 16:38 21-11-2017,   100%
Po co nowe autobusy ? Więcej kursów dajcie, większy pożytek będzie.
odpowiedz   •   oceń :  
~xxx , 17:01 21-11-2017,   100%
przez te darmowe kursy autobusowe cala swita  w najblizszych wyjedzie na bruk  bo ludzie nie sledzie maja swoj rozum
odpowiedz   •   oceń :  
~Kkk , 18:11 21-11-2017,   0%
Bardzo dobrze że tabor się odnawia macie darmowe przejazdy niepodobna się kupcie sobie rowery zasciankowcy!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Wasz nowy prezydent , 18:42 21-11-2017,   100%
Te autobusy to się na c.*** nadają i tak nie można nigdzie dojechać,  a pojeździć po mieście i okolicy to można rowerem też zadarmo. Serce boli jak się czyta o tych bzdetnych wydatkach naszego pseudo prezydenta od siedmiu boleści.  Po co autobusy nowe jak drogi to katorgia.  A propo dróg gdzie nowa droga na pgo na ktora nasze władze dostały dość duże dofinansowanie. Ja się pytam,
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniecc , 18:44 21-11-2017,   100%
Przegubowce zakupcie !!!!! Zabiorą wtedy wszystkich jednym kursem :D Skoro komunikacja miejska nie jest dla mieszkanców to po choleree kase w błoto wyrzucać!!!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Kris , 19:14 21-11-2017,   -
Ale jaja na stronie mzk nie ma jeszcze ogloszenia o przetargu a na e ostroleka juz jest artykul , czary normalnie
odpowiedz   •   oceń :  
~Kris , 19:20 21-11-2017,   -
Na stronie UM tez brak ogloszenia o przetargu
odpowiedz   •   oceń :  
~Ole , 19:27 21-11-2017,   100%
[quote=Wasz nowy prezydent ]Te autobusy to się na c.*** nadają i tak nie można nigdzie dojechać,  a pojeździć po mieście i okolicy to można rowerem też zadarmo. Serce boli jak się czyta o tych bzdetnych wydatkach naszego pseudo prezydenta od siedmiu boleści.  Po co autobusy nowe jak drogi to katorgia.  A propo dróg gdzie nowa droga na pgo na ktora nasze władze dostały dość duże dofinansowanie. Ja się pytam,  [/quote]
Jeździj rowerem albo w konie na sieczkę jak nie pasuje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:58 21-11-2017,   100%
1. Polikwiduj część linii autobusowych, zwiększając obciążenie pozostałych,
2. Kup najkrótsze możliwe autobusy.
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwość, do czego się nadają ci katecheci?
odpowiedz   •   oceń :  
~anka , 20:53 21-11-2017,   100%
Pan katecheta to juz dawno powinien wyjechac z prezydenckiegi stoleczka.Tylko sie nadaje religii uczyc.Nawet nie jest w stanie z to z un ec jaka krzywde wyrzadzil mieszkancom tymi nowymi rozkladami.Dziala zawsze na niekorzysc ludzi.Na co tam jeszcze sie i ma odwage patrzec ludziom w oczy?!?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:15 21-11-2017,   100%
Masakra jakaś.  Co za pomysł dojechać nie ma jak a ten autobusy zmienia
odpowiedz   •   oceń :  
~Pasażerka, 10:08 22-11-2017,   100%
Trzeba być nie lada geniuszem żeby tak rozp..... rozkład jazdy.Order proponuję dla tego mędrca.Wojciechowice odcięte od świata  i ludzi,reszta miasta tez .
odpowiedz   •   oceń :  
~Adam, 11:23 22-11-2017,   0%
To jak będą teraz spuszcza ropę z elektrycznych?;-)
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~anka , 20:53 21-11-2017,   100%
Pan katecheta to juz dawno powinien wyjechac z prezydenckiegi stoleczka.Tylko sie nadaje religii uczyc.Nawet nie jest w stanie z to z un ec jaka krzywde wyrzadzil mieszkancom tymi nowymi rozkladami.Dziala zawsze na niekorzysc ludzi.Na co tam jeszcze sie i ma odwage patrzec ludziom w oczy?!?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również