2017-05-24T10:29:21+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 0%
Ostrołęka,

Ostrołęka na trasie kajakowego rejsu z ekologicznym przesłaniem w tle

REKLAMA
fot. recycling-rejs.pl
REKLAMA
0
2
0
Dominik Dobrowolski, ekologi i podróżnik wyrusza w kolejną wyprawę kajakową najpiękniejszymi polskimi szlakami wiodącymi z Wielkich Jezior Mazurskich przez Pisę, Narew i Bug aż do Wisły i Warszawy. Na trasie tego „ekologicznego” rejsu znajdzie się także Ostrołęka.

Dominik Dobrowolski wyruszy na szlak swoim kajakiem już 5 czerwca z Węgorzewa. Celem jego siódmej już w historii wyprawy będzie zwrócenie uwagi i zachęcenie do dbania o czystość jezior, rzek i Bałtyku. Podróżnik-ekolog wystartuje z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich i pokonując najpiękniejsze polskie szlaki wodne wiodące przez Pisę, Narew i Bug, dotrze do Wisły i Warszawy, gdzie na 19 czerwca zaplanował zakończenie wyprawy.

Swoją wyprawą podróżnik chce pokazać za pośrednictwem mediów i swojej strony internetowej wyjątkowe na skalę światową piękno polskich szlaków wodnych. Głównym celem wyprawy jest apel do turystów przed wakacjami, aby nie śmiecili i dbali o czystość - wszędzie, gdzie będą odpoczywać, a szczególnie nad wodą.

Dominik odwiedzi Ostrołękę prawdopodobnie 14 czerwca.

VII RECYKLING REJS ORGANIZOWANY JEST WSPÓLNIE Z FUNDACJĄ PLASTICSEUROPE POLSKA, A PARTEREM WYPRAWY JEST REKOPOL ORGANIZACJA ODZYSKU OPAKOWAŃ.

Dominik Dobrowolski od 6 lat realizuje projekt Recykling Rejs. Podczas wypraw kajakowych spotyka się codziennie z mieszkańcami odwiedzanych miast, lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość jezior, rzek, morza,brzegów i plaż oraz promując recykling. W tym roku także będą organizowane konferencje prasowe, akcje sprzątania i spotkania z mieszkańcami w marinach, które podróżnik odwiedzi, i na które już serdecznie zaprasza.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również