2018-09-01T00:42:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 2 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka. Oto ROZKŁAD JAZDY autobusów - sprawdź!

REKLAMA
fot. pixabay.com
REKLAMA
2
0
66
Administrująca ostrołęckim dworcem autobusowym firma Gabriella opublikowała pierwsze rozkłady jazdy autobusów. Zobacz, gdzie dojedziesz i w jakich godzinach!

Gabriella
Linia: Ostrołęka D.A- Baranowo przez Obierwię
Z Ostrołęki do Baranowa
04:55 D
06:00 *D
06:50 D
08:50 *D
11:25 D
13:00 *D
14:25 D
15:55 *D
16:25 D
18:45 D

Z Baranowa do Ostrołęki
05:45 D
06:40 *D
07:40 D
09:35 *D
12:10 D
13:40 *D
15:10 D
16:35 *D
17:10 D

Ostrołęka D.A – Baranowo
SOBOTA: 11:25, 16:25 NIEDZIELA: 11:25, 16:25

Baranowo –Ostrołęka D.A
SOBOTA: 12:10, 17:10 NIEDZIELA: 12:10, 17:10
Nie kursuje w Święta ustawowo przypisane

Linia: Ostrołęka D.A- Kierzek przez Olszewkę
Z Ostrołęki do Kierzka
07:55 *D
13:30 *D
15:25 *D

Z Kierzka do Ostrołęki
6:55 *D
8:45 *D
14:30 *D

D- kursuje od poniedziałku do piątku
*- nie kursuje w dni wolne od nauki szkolnej

ESKAPADA Adam Dębowski
Linia: Baranowo- Jastrząbka- Nowa Wieś Zachodnia- Ostrołęka D.A
Baranowo- Ostrołęka
06:25 D
08:55 D
16:10 D

Ostrołęka- Baranowo
07:25 D
15:10 D
17:15 D

D- Kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt

P.H.U.P „PRADOX” s.c.
Linia: Ostrów Mazowiecka ul. Kościuszki- Ostrołęka D.A przez Czerwin
Z Ostrołęki – Ostrów Mazowiecka
11:30 s
15:15 s

Z Ostrowi Mazowieckiej – Ostrołęki
06:42 s
08:12 s
09:47 s
14:02 s

s- Kursuje w dni nauki szkolnej

Przedsiębiorstwo Transportowe „DAREX”
Linia: Pasieki - Ostrołęka D.A przez Goworowo, Kamiankę

Z Pasiek- Ostrołęki
06:38 s

Z Goworowa- Ostrołęki
13:20 s

Z Ostrołęki- Goworowa
07:35 s

Z Ostrołęki- Pasiek
14:45 s

s- Kursuje w dni nauki szkolnej

Przewozy Krajowe i Zagraniczne Osób S.C. B. Czaplicka, K. Czaplicki
Linia: Przasnysz D.A – Ostrołęka D.A przez Krasnosielc, Nową Wieś

Przasnysz D.A- Ostrołęka D.A
06:30 F
14:00 F

Ostrołęka D.A- Przasnysz D.A
09:45 F
15:30 F

F- Kursuje od poniedziałku do piątku

Kolejne rozkłady jazdy powinniśmy opublikować w sobotę.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Evi, 06:49 01-09-2018,   100%
A z Lelisa ludzie muszą autostopem się zabrać, będzie tanio i ekonomicznie ☺
odpowiedz   •   oceń :  
~Ty, 07:11 01-09-2018,   100%
A co z gminą Łyse ???
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny, 08:23 01-09-2018,   83%
Bardzo dobrze, że dzięki rządowi w 2010 roku kościół odzyskał swoją ziemie i dostał dzierżawce, co pomogło w funduszach i odbudowie kościoła w Ostrołęce.  Mamy 2018 rok, od 3 lat rządzi PiS i nic nie robi w sprawie budowy nowego dworca PKS. PiS wszystko może, a nie mogą wyłożyć groszy na nowy dworzec. Jak lokalni politycy z PiS nic nie mogą zrobić, aby powstał dworzec PKS to nie ma co na nich głosować. Jak stracą ciepłe posadki to zaczną zdobywać fundusze, aby odzyskać stołki. Niech miasto odpocznie od tych ludzi co są przy władzy od ponad 15 lat. Jak stracą kontrole nad miastem to PiS znajdzie szybko młodszych i lepszych, a i kasa będzie, aby odzyskać miasto.
odpowiedz   •   oceń :  
~R, 09:42 01-09-2018,   15%
@~normalny Może niech wyłożą pieniądze Ci którzy to zrobili: ministrowie z PO, którzy doprowadzili do prywatyzacji PKSu sprzedając go izraelskiemu Mobilisowi? Odmówili jednocześnie sprzedaży PKSu samorządom, w tym Ostrołęce i powiatowi ostrołęckiemu. Przy okazji padały zapewnienia o świetlanej przyszłości. I nie ściemniaj, że miasto miało zbudować nowy dworzec bo to była rola Mobilisu, który przejął PKS. I nie rób zasłony dymnej, że jest tu czyjaś inna wina, fakty są oczywiste.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:13 01-09-2018,   87%
@~R Dlaczego PO-PSL nie miał oddać ziemi kościołowi?  Jak mieli sprzedać ziemie kościoła? Przecież Polonus to dawny PKS należy do państwa i chciał stworzyć oddział w Ostrołęce i wozić ludzi. Miasto już dawno wiedziało o problemie, że trzeba wybudować nowy dworzec na własnej ziemi, albo płacić kościołowi za wynajem i wyremontować dworzec wówczas Polonus  nasz polski państwowy przewoźnik zostałby w mieście, otworzył tu oddział i jeszcze stworzył  miejsca pracy. W innych miastach i gminach zgodnie z ustawą dworcami, wiatami i przystankami zarządzają miasta i gminy. To chyba nie tajemnica.
U nas powinno być tak samo. Od 2015 roku, gdy rządzi PiS ten problem powinien zostać rozwiązany, bo pieniądze na takie cele są. Czy urząd miasta starał się o środki na dworzec autobusowy? Nie wiem, ale to powinno być dawno zrobione. Wszystkie miasta zarządzane przez PiS (ŁOMŻA, SIEDLCE i inni w regionie) dostają potężne pieniądze na rozwój, a u nas zaciąga się kredyty i emituje obligacje na cele na które pieniądze wszystkim daje rząd, a pieniędzy nie brakuje. Dlaczego nasi politycy z PiS nie potrafią dla miasta zdobyć funduszy i pieniędzy. Jak będą tak działać to przegrają wybory, a może wtedy partia PiS wyznaczy młodych wykształconych ludzi i dadzą nam na wszystko jak obiecali. Na razie wszystko trafia do innych.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:19 01-09-2018,   15%
Dlaczego miasto miało budować dworzec firmie Mobilis? Dobrze, że nie rządzisz. W innych miastach oddano nieodpłatnie PKS samorządom.
odpowiedz   •   oceń :  
~R, 10:20 01-09-2018,   18%
Czytasz ze zrozumieniem? Ministerstwo z ministrem z PO sprzedało PKS Mobilisowi, który miał rozwijać połączenia i budować dworzec. Miasto chciało i dostało odmowę.Co do Łomży...poczytaj sobie jaki mają problem z dworcem i jak nie mogą rozpocząć budowy bo koszty lawinowo wzrosły, temat aktualny. PiS pewnie będzie rzeczywiście cały ten bałagan ogarnąć, mam nadzieję, że wygra na Mazowszu.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:04 01-09-2018,   85%
@~R Czy w mieście brakuje ziemi pod nowy dworzec PKS? Czy rząd nie ma pieniędzy w budżecie na takie cele? Miasto ma wystarczająco dużo ziemi, a rząd PiS wszystkim rozdaje pieniądze ( wystarczy spojrzeć na Łomże, Siedlce i innych). Czyli dworzec dawno można było by wybudować i zarządcą byłoby miasto, stworzyłoby miejsca pracy i podnajęło lokale oraz czerpało zyski. Dlaczego nikt nic nie zrobił jak problem jest od kilku lat? Transport był zapewniony przez państwowego przewoźnika Polonus (dawny PKS), który u nas chciał otworzyć swój oddział, stworzyć miejsca pracy i podatki, ale zrezygnował, gdyż urząd miasta nie zapewnił im dworca PKS spełniającego odpowiednie warunki techniczne i bezpieczeństwo. Ratusz miał obowiązek dogadać się z prawowitym właścicielem ziemi (kościołem), wynająć, wyremontować i stać się zarządcą dworca lub wybudować nowy dworzec na swoich gruntach, a tego nie zrobił przez co mieszkańcy stracili wiele połączeń autobusowych z regionem.  Co do mostów, zamiast przeprawy tymczasowej za które zapłacił w 100% budżet miasta (czyli mieszkańcy) z środków rządowych mógłby powstać piękny nowy most z programu "mosty dla regionów" 80% finansowania czyli nawet 60-80 milionów, a nic nie dostaniemy. Stary most został wyremontowany za pieniądze elektrowni, a to takie minimum za zatruwanie miasta od kilkudziesięciu lat. Czyli w tej chwili nic od rządu nie otrzymaliśmy, więc co robią z tym przez nas wybrani politycy PiS? Dlaczego nasze miasto dostaje tak mało środków z zewnątrz? Dlaczego rząd nie inwestuje w Ostrołękę i region? Dlaczego nie tworzy się specjalnych stref ekonomicznych, aby powstały zakłady pracy i fabryki? Młodzi ludzie muszą opuszczać miasto, nie zakładają rodzin i tu nie wracają, bo po co? Gdy nie ma pracy, mostów, dworców  i dróg. Jeżeli ty z kolegami partyjnymi nie potraficie rządzić miastem, to może trzeba rządy oddać w ręce młodszych, którzy zdobędą pieniądze na rozwój miasta. Młodzi z PiS powinni zacząć działać, gdyż starzy wyjadacze myślą tylko o stołkach, premiach i nagrodach, a obietnice? Kto by pomyślał, że w zaledwie 3 lata po wygranych wyborach Ostrołęka zostanie bez komunikacji autobusowej i odcięta od regionu, bez możliwości rozwoju, zadłużona na rekordową sumę, a aktualnie rządzący politycy w mieście, uważają, że rozkopanie paru ulic i pogłębienie portu wystarczy, aby wygrać po raz kolejny wybory. Podwyższajcie sobie wypłaty, nagrody czy premie, po obsadzajcie stołki, ale macie budować nasze miasto, przyciągać zakłady i fabryki , odnawiać osiedla, budować mosty, dworce, drogi i ulice, gdyż mieszkańcy tego oczekują, po to zostaliście wybrani, a nie aby biadolić o PO-PSL i innych tematach zastępczych. Mieszkańcy mają mieć zapewnioną komunikacje w mieście i ze światem, bezstresowe dojazdy do pracy, szkoły czy lekarza, zapewnioną opiekę zdrowotną i dostęp no edukacji, za to bierzecie bardzo duże pieniądze, więc do roboty.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:14 01-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów W tym przypadku rząd był zmuszony oddać ziemie prawowitemu właścicielowi i sprzedać firmę, a miasto miało budować dworzec mieszkańcom, wynająć firmie MOBILIS i czerpać zyski. W innych miastach oddano samorządom, gdyż nikt nie chciał kupić. Najważniejsze jest, że problem jest znany, a urząd miasta wciąż nie wybudował nowego dworca. Terenów im nie brakuje i pieniądze rząd ma, więc dawno powinien stać nowy nowoczesny piękny dworzec autobusowy. Tylko trzeba planować, przewidywać i nie dać się zaskoczyć, a nie myśleć tylko o podwyżkach wynagrodzeń, premii i nagród.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:21 01-09-2018,   87%
@~tępiciel lemingów Nie kłam!!! PIS wszystko może. Mogą budować mosty, drogi, dworce gdzie chcą. Po prostu nasi politycy z Ostrołęki nic nie mogą. Trzeba wymienić na innych z PiS, młodych, a starych pryków odsunąć i rozliczyć, a nawet wydalić z partii.
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 12:28 01-09-2018,   17%
Dobrze, że nie rządzisz i nie budujesz dworca prywatnym firmom przewozowym. Ziemie oddał wojewoda ostrołęcki w latach 90-tych. Urząd miasta ma MZK do zapewnienia komunikacji na swoim terenie, ustawowo nie jest odpowiedzialny  za  komunikację publiczna w województwie.
odpowiedz   •   oceń :  
~ha ha ha, 12:42 01-09-2018,   86%
@~tepiciel lemingów Jak ziemia wróciła do właściciela to jak rząd może oddać ziemię miastu kościoła? Nienormalny jesteś? A kto napisał, że jest odpowiedzialny za komunikację publiczną? Do przewozów zgłosił się Polonus państwowa firma, a każde miasto ma mieszkańcom zapewnić dworzec, wiaty i przystanki, a nie prywatne firmy. Miasto nie może wybudować dworca dla prywatnej firmy tylko dla mieszkańców i podatników. Dworzec ma być dla mieszkańców i pasażerów, a nie dla firm. Poplątałeś się w swoich kłamstwach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:01 01-09-2018,   84%
@~tepiciel lemingów Te MZK to akurat gówno większe od PKSu, póki jeszcze działał, więc nie masz się czym chwalić.
odpowiedz   •   oceń :  
~dobra zmiana, 14:09 01-09-2018,   85%
No nie? Przecież tam w MZK rządzą same asy z PiS, dlatego zlikwidowali połowę połączeń, a mieszkańcy nie mają jak do pracy dojechać , a dzieci do szkoły.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:12 01-09-2018,   79%
@~dobra zmiana No ale za darmo xD a bezrobotni i menele też mają prawa wyborcze :))
odpowiedz   •   oceń :  
~Marta, 08:40 01-09-2018,   100%
A kiedy będzie dostępny rozkład jazdy do Różana?
odpowiedz   •   oceń :  
~do zaiteresowanych, 08:54 01-09-2018,   17%
Właśnie co robią w sprawie wójtowie gmin: Łyse, Myszyniec, Czarnia, Lelis, Kadzidło, Troszyn,Młynarze,Sypniewo,Różan-burmistrz innych zainteresowani dojazdami do szkół, pracy, między powiatami?
Niema tam prywatnych przewoźników,którzy włączyliby się do kursów w swoje strony?
Na co czekacie mieszkańcy, samo się nie zrobi, ale każdy wie gdzie leży urząd gminy.
odpowiedz   •   oceń :  
~realista, 09:03 01-09-2018,   87%
@~do zaiteresowanych Zgodnie z ustawą nic nie mogą zrobić. Tylko rząd może rozwiązać problem na lata jak w Ostrołęce powstałby oddział państwowego przewoźnika Polonus, ale Ci zrezygnowali. Tylko silny nacisk lokalnych polityków PiS na rząd mógłby sprawić, że jednak Polonus wróci i przejmie wszystkie lokalne połączenia, ale czy urząd miasta w Ostrołęce potrafi rozwiązać problem z dworcami PKS i PKP. Powątpiewam, tyle lat upłynęło i nie wiele się dzieje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Resume, 09:33 01-09-2018,   15%
@~realista Zgodnie z ustawą to rząd PO-PSL sprzedał PKS izraelskiemu Mobilisowi, który właśnie doprowadził PKS do upadłości na całyn Mazowszu. Wtedy odmówiono samorządom przejęcia PKSu zapewniając, że to najlepsze rozwiązanie. A teraz zgodnie z ustawą za komunikację regionalną odpowiada samorząd mazowsza PO-PSL, który jakoś dziwnie cicho w tej sprawie siedzi. Oczywiście jak trwoga to do wójtów i prezydenta, ale tak naprawdę oni odpowiadają za transport na terenie własnych gmin. I pewnie robią co mogą i na ile ich stać. I nie siej POpeliny, że rząd PiSu odopwiada za to co zrobiła Platforma. Przypomnieć nazwiska? Budzanowski i Grad.
odpowiedz   •   oceń :  
~normalny, 09:36 01-09-2018,   86%
@~Resume Bardzo dobrze, że dzięki rządowi w 2010 roku kościół odzyskał swoją ziemie i dostał dzierżawce, co pomogło w funduszach i odbudowie kościoła w Ostrołęce.  Mamy 2018 rok, od 3 lat rządzi PiS i nic nie robi w sprawie budowy nowego dworca PKS. PiS wszystko może, a nie mogą wyłożyć groszy na nowy dworzec. Jak lokalni politycy z PiS nic nie mogą zrobić, aby powstał dworzec PKS to nie ma co na nich głosować. Jak stracą ciepłe posadki to zaczną zdobywać fundusze, aby odzyskać stołki. Niech miasto odpocznie od tych ludzi co są przy władzy od ponad 15 lat. Jak stracą kontrole nad miastem to PiS znajdzie szybko młodszych i lepszych, a i kasa będzie, aby odzyskać miasto.
odpowiedz   •   oceń :  
~fakty, 09:43 01-09-2018,   84%
@~Resume Polonus (dawny PKS) państwowy przewoźnik zrezygnował, gdyż Ostrołęka nie ma dworca autobusowego i placu manewrowego w odpowiednim stanie technicznym, aby zapewnić bezpieczeństwo. Według ustawy to miasta i gminy są odpowiedzialne za dworce, wiaty i przystanki autobusowe, a nie prywatne firmy. Zbyt prosto zwalić swoją odpowiedzialność na innych. Normalnych ludzi już mdli na wasze to nie my to oni, a wypłaty , nagrody i premie bierzecie i to nie małe.
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 10:21 01-09-2018,   14%
@~fakty Według ustawy miasta i gminy są odpowiedzialne za dworce jeśli są ich właścicielami lub zarządzającymi. A nie mogą tego robić dla prywatnych firm.

odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:15 01-09-2018,   85%
@~tepiciel lemingów Co stoi na przeszkodzie, aby miasto wybudowało swój dworzec? Polonus to nie prywatna firma tylko państwowa.
odpowiedz   •   oceń :  
~???, 11:28 01-09-2018,   85%
@~tepiciel lemingów Mamy koniec 2018 rok i co robi PiS, aby nie było tak jak za PO? Zamiast budować dworzec PKS oddali sprawę w ręce prywaciarzy, którzy zatrzymają tylko co im się podoba, a resztę zlikwidują. Rządzący obiecali nam, że wszystko co zostało sprzedane wróci do Polaków i dlaczego nic nie robią? Dlaczego miasto nie ma własnego dworca, a przewoźników wzięli prywatnych, gdy była państwowa firma, która by zatrudniała kierowców z okolic?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 12:31 01-09-2018,   19%
Na przeszkodzie temu, by miasto wybudowało dworzec stoi to, że spółka samorządowa nie prowadzi przewozów na tym dworcu.
odpowiedz   •   oceń :  
~???, 12:48 01-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nowym dworcu prowadził przewóz MZK i państwowy Polonus, więc po co kłamać? Żadni prywaciarze, a wszystko w polskich rękach, więc dlaczego oddaje się prywaciarzom?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 18:14 01-09-2018,   20%
@~??? MZK nie potrzebowała i nie potrzebuje dworca.
odpowiedz   •   oceń :  
~R, 18:19 01-09-2018,   81%
@~tępiciel lemingów Ale mieszkańcy potrzebują, a i tak wszystko jest finansowane za ich pieniądze.
odpowiedz   •   oceń :  
~???, 18:22 01-09-2018,   78%
@~tępiciel lemingów A czemu wypowiadasz się za zarząd MZK i mieszkańców? Jak jesteś tylko umysłowo chorym uzależnionym pijakiem, który nic nie potrzebuje oprócz leczenia na koszt podatnika i noclegowni.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 23:26 01-09-2018,   20%
@~R Zwróćcie się do tych, co prywatyzowali PKS.
odpowiedz   •   oceń :  
~Po owocach ich poznacie, 00:40 02-09-2018,   81%
@~tępiciel lemingów Słuchaj, głąbie: jak chcesz tak daleko sięgać w przeszłość to zwróć się do tych, co w 1989 chcieli rozwalić dotychczasowy system. Prawda jest taka, że ratusz notorycznie zwala winę za wszystkie niepowodzenia na innych, samemu nie wykazując ni krzty dobrej woli w wielu sprawach społecznie ważnych, ponadnormatywnie angażując się w mało istotne pierdoły, a inne, porównywalne, miasta potrafią się dogadać z innymi i robią swoje. Zresztą nie trzeba daleko wyglądać, wystarczy wystawić dosłownie nosa i poczuć ulgę przy wjeździe samochodem w granice powiatu. Dlatego nam nie *****l tutaj tych swoich mądrości, bo mimo braku PKSu ludzie mają samochody, potrafią zobaczyć jak to się dzieje gdzie indziej i wyciągnąć wnioski. Podróżujący po świecie zauważą znaczne podobieństwo aktualnej sytuacji z przewozami w regionie do tego w byłym ZSRR - bardzo kiepski dworzec autobusowy, nie remontowany od transformacji, liczne firemki realizujące przewozy taborem z demobilu, brak spójnej informacji, taryfy i konkretnej odpowiedzialności.
Tak jest, postsowiecki standard. To właśnie nam zafundowano.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 06:01 02-09-2018,   18%
@~Po owocach ich poznacie Słuchaj, środku od kapusty, prawda jest taka, że notorycznie zwala się na ratusz to, co nie jest w jego obowiązku. Co do inwestycji z zewnątrz, to pomijano nasze miasto, świadczy o tym np. pierwsza schetynówka dopiero po zmianie rządu. Poprzedniemu rządowi nie pasował wybór mieszkańców miasta. Widać to nawet po PKS, nie oddago go samorządom tylko sprzedano prywatnej firmie na złość.

Jeszcze raz powtarzam, miasto dworcem nigdy nie mogło się zajmować, bo nigdy nie było jego właścicielem lub zarządzającym. To właśnie nam zafundowano z zewnątrz: bardzo kiepski dworzec autobusowy, nie remontowany od transformacji, liczne firemki realizujące przewozy taborem z demobilu, brak spójnej informacji, taryfy i konkretnej odpowiedzialności. Tak jest, postsowiecki standard. Dzięki platformo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 07:13 02-09-2018,   83%
@~tępiciel lemingów Nie karmić trolla. Dworzec to obowiązek miasta tak mówi ustawa. W całej Polsce tak jest,  a ten głąb udaje de bila. Wyborcy wam podziękują.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemngów, 09:36 02-09-2018,   15%
Dworzec to obowiązek właściciela lub zarządzającego dworcem. Miasto nigdy nim nie było.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:58 02-09-2018,   86%
@~tępiciel lemngów Ale bzdury uśmiałem się. Nawet małe dzieci wiedzą, że rządzący nie mają żadnych obowiązków czy zobowiązań wobec Polaków, ale tylko wobec jednej słusznej partii
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:42 02-09-2018,   14%
Ale bzdury, uśmiałem się. Rządzący bardzo dobrze wiedzą jakie mają obowiązki. Dobrze, że nie rządzisz i nie robisz tego, co prawo zabrania.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:39 02-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów Jaki jest okres inercji zwalania niepowodzeń na poprzednią ekipę? Rok? Dwa? Pięć? Dziesięć?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 12:10 02-09-2018,   17%
Od kiedy ustala się czas na zwalanie niepowodzeń? Przecież od lipca dowiedzieliśmy się jak poprzednia ekipa nas załatwiła z dworcem i PKS.

"Na posiedzeniu Komisji Skarbu w dniu 9 czerwca 2010 roku ówczesny Podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski (a od 2011 do 2013 minister skarbu państwa) tak mówił:

” Z 60 spółek PKS nadzorowanych przez ministra skarbu państwa, 38 przeznaczono do komunalizacji. Marszałkowie województw, przede wszystkim świętokrzyskiego, lubelskiego i podlaskiego wyrażają zainteresowanie komunalizacją. Z wnioskami o przejęcie spółek PKS występują w większości starostowie. Wśród 22 spółek PKS przeznaczonych do prywatyzacji 7 jest z województwa mazowieckiego. (…) Uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie efektu synergii tych spółek na terenie województwa mazowieckiego. Stąd we wrześniu ub.r. złożyliśmy marszałkowi województwa mazowieckiego propozycję przyjęcia wszystkich PKS-ów, a następnie dokonania ich integracji w celu stworzenia jednej sprawnej sieci transportowej pod nadzorem samorządu województwa. Niestety, marszałek województwa mazowieckiego odmówił przejęcia tych spółek. Odmowa komunalizacji spowodowała, że przystąpiliśmy do prywatyzacji poszukując inwestora dla sieci 7 mazowieckich PKS-ów. Zostały wynegocjowane parametry między Skarbem Państwa a inwestorem. Jesteśmy w trakcie negocjowania pakietu socjalnego.”

Przypominam iż Marszałkiem wówczas był i jest do chwili obecnej Adam Struzik z PSL.

W 2010 roku Ministerstwo skarbu podpisało z firmą Mobilis z Warszawy umowę prywatyzacyjną 6 mazowieckich PKS-ów za ok. 77 mln zł. Spółka została właścicielem PKS-ów w Ciechanowie, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Płocku, Przasnyszu i Ostrołęce. Resort skarbu podkreślał wówczas, że do najważniejszych postanowień zawartej umowy należą zobowiązania inwestycyjne firmy Mobilis na blisko 100 mln zł."
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:33 02-09-2018,   79%
@~tępiciel lemingów Weź mi tu nie *****l.
Kto teraz rządzi i ile lat może zwalać winę na poprzedników? Pytam się.
Czemu platforma nie zwalała winy na komunistów, a komuniści na sędziego Gocłowskiego? Tylko *****l. ć potraficie na innych, a sami nic nie robicie. Ura bura cwaniaki mocne w mordzie
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 12:36 02-09-2018,   18%
No faktycznie Platforma zwalała winę na siebie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:13 02-09-2018,   82%
@~tępiciel lemingów A zwalała? Jaką winę zwalała? Bo chyba jakiś niedoinformowany jestem.
A co Ostrołęcki PIS zrobił przez te lata z tym bublem? A gówno. Nic nie zrobili, tylko czekali na gotowe, aż rozwiąże się samo. Tak samo jak z mostem.
Zobacz sobie debilu jak zrobiono np. w Płocku. I potulnie uwal się na ****ę i nawet nie mruknij
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:06 02-09-2018,   20%
No właśnie nie zwalała winy na siebie, tylko na innych, tak jak Ty to robisz.

Co miasto miało zrobić z dworcem? Nie było jego właścicielem ani zarządzającym,dworzec nie był na gruntach miejskich, miasto nie prowadziło kursów dalekobieżnych.

Patologia z powiatu tu pisze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Przedsiebiorca, 14:48 02-09-2018,   89%
@~tępiciel lemingów Wydzierżawić, wyremontować, wynająć zamiast wydać kilkanaście milionów złotych za przeprawę tymczasową, którą naprawiano już kilka razy,  a nowy most dostalibyśmy od rządu PiS, a tak nie ma ani dworca ani mostu za to dług wzrósł o 30 milionów, które otrzymaliśmy za emisje obligacji, ale mieszkańcy i podatnicy zapłacą. Czyli sukces jest, nagrody i premie są, mostu i dworca wciąż nie ma. Można? Oczywiście, za nie swoje, pożyczone jak najbardziej.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:15 02-09-2018,   91%
@~tępiciel lemingów Ale tępimy leminga. Aż furczy xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Marta, 14:38 01-09-2018,   95%
A kiedy będzie dostępny rozkład jazdy do Różana?
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 15:45 01-09-2018,   100%
@~Marta A co z połączeniem Kunin-Ostroleka
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:51 01-09-2018,   100%
A co z trasą Ostrołęka-Różan?
odpowiedz   •   oceń :  
~Laj, 20:09 01-09-2018,   100%
A co z autobusami do Łysych?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:49 02-09-2018,   90%
Jutro rozpoczyna się rok szkolny,. Rozkładu jazdy autobusów na trasie Różan -Ostrołęka nadal nie ma.To znaczy,że młodzież nie dojedzie do szkół.To są żarty? Czy tam nie ma osób uczących się? Może rodzice powinni zrezygnować z pracy,przejść na utrzymanie państwa i dowozić swoje dzieci do szkół? Oto zaradność naszych włodarzy. Nie mogą zorganizować podstawowych rzeczy,ale żyć z ludzkich podatków doskonale umieją. Na tej trasie i tak zawsze było niewiele autobusów,a ceny biletów kosmiczne. Ale zawsze lipsze to niż nic. I tak wygląda życie w 21 wieku za rządów PiS -odcięcie od szkół, opieki medycznej ,pracy i Powiatowego Urzędu Pracy-bezrobocie spada. Wszystko jest,funkcjonuje,ale społeczeństwo nie korzysta,bo dojazdu brak. I to się nazywa dopiero Dobra Zmiana
odpowiedz   •   oceń :  
~LOL, 09:55 02-09-2018,   92%
Zaraz pojawi się mądrala z PiS i napisze, że będziemy mieli Muzeum, więc dworce autobusowa pracującym, chorym czy uczącym się Polakom nie są potrzebne. Jak trzeba będzie utrzymać dworzec to nagrody i premie nie starczy dla wybrańców narodu.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:44 02-09-2018,   5%
To jest Polska po Platformie. Prywatyzacja się udała, tylko pacjent nie wytrzymał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:43 02-09-2018,   91%
@~tępiciel lemingów Ej, debilu, to przecież wina rozwalenia komuny, a wcześniej sędziego Gocłowskiego, co to przekazał ziemie pod klasztor.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 12:06 02-09-2018,   18%
Gdyby ziemia nie należała do klasztoru, to dworzec firma Mobilis sprzedałaby.

Czy to źle, że ziemia wróciła do prawowitego właściciela?

Ale kultura wypowiedzi u antypisowców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:35 02-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów Tak jest, wyp******aj łajzo bez honoru. I kultury nie wymagaj
odpowiedz   •   oceń :  
~tepiciel lemingów, 12:38 02-09-2018,   8%
Faktycznie, nie wymaga się kultury od czegoś takiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:16 02-09-2018,   87%
@~tepiciel lemingów Jak ktoś się spierdzi w towarzystwie to też mówisz że to wina platformy?
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 14:07 02-09-2018,   10%
A to Platforma nie "spierdziała się" w sprawie PKS Ostrołęka? I nadal śmierdzi po Platformie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 15:23 02-09-2018,   88%
@~tępiciel lemingów Dobre mają te bąki, że po 8 latach wietrzenia dalej śmierdzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:00 02-09-2018,   89%
Na chwilę obecną nie mamy autobusów do i z Ostrołęki. Kto w tej sytuacji powinien zapewnić dojazd młodzieży do szkoły , dorosłych do pracy lub lekarza? Nie wszyscy mają samochody i nie wszystkich na nie stać.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 10:45 02-09-2018,   10%
Idź do władz gminnych.
odpowiedz   •   oceń :  
~wierzący w cuda, 15:49 02-09-2018,   84%
@~tępiciel lemingów A nie do Kościoła i prosić o cud? - aby miasto Ostrołęka stała się od czasów II wojny światowej prawowitym właścicielem dworca autobusowego?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 10:05 02-09-2018,   87%
Ale jaja,rzucam szkołę i wcale nie dlatego że chcę
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 14:47 02-09-2018,   88%
Minęły trzy lata rządów PiS,a nadal słyszę,że wszystkiemu winne Po. Są to konsekwencje złych decyzji poprzedniego rządu. A co w związku z tym zrobił obecny rząd? To nie są błahe sprawy -nie mamy dworca i okolicznej komunikacji!!! Co z zajezdnią na Zawadzkiego? Tam jest duży plac, wystarczy na budowę dworca i placu manewrowego. Społeczeństwo mogło nie wiedzieć o sytuacji obecnego dworca,ale władza doskonale o tym wiedziała. Skoro w tak krótkim czasie uzyskali dofinansowanie  na przeprawę tymczasową i budowę muzeum wyklętych, to z pewnością zdążyliby z budową dworca. A tu jak zawsze nie ma winnych,więc co... wszystkiemu winne PO. Z takim podejściem to ,do przedszkola,,Proszę Pani to nie ja, to On". Kościelny dworzec,a ludzie nie mają jak dojechać,połączeń brak i jak zawsze nie ma winnych
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:00 03-09-2018,   -
Co z Gmina Sypniewo
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:01 03-09-2018,   -
odpowiedz   •   oceń :  
~~A, 21:48 03-09-2018,   -
A z Rozóg do Myszynica będzie jakiś autobus jechał bo nie mam jak dojechać do szkoły ?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~normalny, 08:23 01-09-2018,   83%
Bardzo dobrze, że dzięki rządowi w 2010 roku kościół odzyskał swoją ziemie i dostał dzierżawce, co pomogło w funduszach i odbudowie kościoła w Ostrołęce.  Mamy 2018 rok, od 3 lat rządzi PiS i nic nie robi w sprawie budowy nowego dworca PKS. PiS wszystko może, a nie mogą wyłożyć groszy na nowy dworze...
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również