2017-10-25T10:06:17+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Pasowanie „pierwszaków” w SP nr 1 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA
1
0
2
Uczniowie klas I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce złożyły uroczyste ślubowanie, stając się w ten symboliczny sposób częścią szkolnej społeczności. Zanim jednak padło z ich ust uroczyste „ślubujemy”, pierwszaki musiały zdać egzamin składający się z zadań matematycznych oraz tanecznych.

Uroczyste ślubowanie „pierwszaków” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Stanisława Jachowicza odbyło się we wtorek, 24 października. Był to bardzo ważny dzień w życiu każdego pierwszoklasisty.

Wśród zaproszonych osób pojawił się niezwykły gość –  Stanisław Jachowicz, patron szkoły, w rolę którego wcielił się wicedyrektor Tadeusz Nosek– i egzaminował kandydatów na uczniów. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, rapowali, zaśpiewali piosenkę pt. „Pierwszaczek”, wykonali zadanie matematyczne oraz taneczne. Zgodnie stwierdzono, że świetnie zdali egzamin i mogą zostać przyjęci w poczet uczniów szkoły.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Niezwykłym przeżyciem było dla nich również pasowanie na ucznia, którego dokonali dyrektorzy przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową chustę oraz książeczkę Kolorowa Ostrołęka.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 10:47 25-10-2017,   -
Gratuluje i życzę powodzenia w szkolnej ławce
odpowiedz   •   oceń :  
~Ktoś , 22:42 25-10-2017,   -
Mało efektowna i smutna dekoracja, jak na taką uroczystość.  Tu jakieś kwiatki, tu obrazeczki. Takie to sobie.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 10:47 25-10-2017,   -
Gratuluje i życzę powodzenia w szkolnej ławce
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również