2017-07-18T16:03:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Podejrzanemu o podpalenie mieszkania na osiedlu Centrum grozi 10 lat więzienia

REKLAMA
fot. PSP w Ostrołęce
REKLAMA
1
Nawet na 10 lat może trafić za kratki 34-letni mężczyzna, który podejrzewany jest podpalenie mieszkania swojej matki. W wyniku pożaru poszkodowane zostały cztery osoby. Z płonącego bloku ewakuowano kilkadziesiąt osób.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Jak wynika z naszych nieoficjalnych 34-letni mężczyzna mieszkający wraz ze swoją matką na III piętrze bloku przy ulicy Madalińskiego najprawdopodobniej podpalił składowane na balkonie rzeczy a następnie uciekł. Pożar szybko zaczął rozprzestrzeniać się po całym balkonie. Płomienie dostały się także do części mieszkalne oraz częściowo na balkon znajdujący się nad płonącym lokalem.

- W minioną niedzielę kilka minut przed godziną 9:00 na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęła informacja dotycząca pożaru mieszkania na III piętrze w bloku na osiedlu Centrum. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci ze wszystkich wydziałów ostrołęckiej komendy. Jako pierwszy przybył patrol ostrołęckich dzielnicowych, który już w trakcie dojeżdżania zauważył płomienie na balkonie mieszkania. Mundurowi widząc sytuację i bardzo duże zadymienie na klatce schodowej bez chwili zastanowienia rozpoczęli ewakuację mieszkańców bloku. Łącznie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej zostało ewakuowanych około 30 osób. W wyniku zdarzenia 4 osoby trafiły do szpitala, w tym około 60 – letnia właścicielka mieszkania. Policjantom biorącym udział w ewakuacji  z uwagi na bardzo duże zadymienie na miejscu udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej. Wstępne czynności wykonane na miejscu zdarzenia mogły wskazywać, że doszło do podpalenia. Już kilkanaście minut po zdarzeniu policjanci ustalili podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa  mężczyznę.  Okazał się nim ostrołęczanin w wieku około 34 – lat, był nietrzeźwy. W chwili zatrzymania alkomat wykazał u niego blisko 0,7 promila alkoholu. Został on  osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mienia w wielkich rozmiarach. Te przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności – informuje mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~sfjbsbf , 10:20 19-07-2017,   -
Skoro mężczyzna jest podejrzany,mają na niego dowody to dlaczego dalej chodzi na wolności?Widziałam go wczoraj obok tego właśnie bloku i całkiem dumnie patrzył na spalone mieszkanie.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~sfjbsbf , 10:20 19-07-2017,   -
Skoro mężczyzna jest podejrzany,mają na niego dowody to dlaczego dalej chodzi na wolności?Widziałam go wczoraj obok tego właśnie bloku i całkiem dumnie patrzył na spalone mieszkanie.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również