2017-01-31T19:45:16+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Próba oszustwa metodą na policjanta

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
1
Dziś w godzinach popołudniowych w Ostrołęce doszło do próby oszustwa starszego małżeństwa metodą „na policjanta”. Szczęśliwie seniorzy wykazali się dużą czujnością i powiadomili prawdziwych funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 31 stycznia. W godzinach popołudniowych do starszego małżeństwa zadzwonił nieznany osobnik i przedstawiając się jako funkcjonariusz policji próbował nakłonić seniorów do przekazania mu znacznej sumy pieniędzy. Jak udało nam się dowiedzieć chodziło o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Szczęśliwie seniorzy zachowali się racjonalnie, nie ulegli wywieranej przez oszusta presji a o całym zdarzeniu poinformowali oficera dyżurnego.

- Tym razem, dzięki rozwadze osób do których oszust dzwonił nie doszło do przestępstwa. Apelujemy jednak by zawsze w kontaktach z osobami obcymi, także przez telefon, zachować czujność. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji czy też innych służb nigdy i pod żadnym pozorem nie będzie próbował nakłonić nas do przekazania mu naszych pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem czy do działań operacyjnych. Zawsze możemy także sprawdzić czy mamy do czynienia z prawdziwym funkcjonariuszem, wystarczy że skontaktujemy się z oficerem dyżurnym i podamy mu imię i nazwisko rzekomego policjanta. Uczulmy swoich rodziców, dziadków ciocie i wujków, sąsiadów i osoby starsze z naszego otoczenia, żeby pod żadnym pretekstem nie przekazywali swoich oszczędności osobom, których nie znają. Zachowując daleko idącą ostrożność z całą pewnością uda się uniknąć kłopotów – powiedział nam mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 11:10 01-02-2017,   -
ale co z oszustami zostali zatrzymani,czy będą dalej oszukiwać?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 11:10 01-02-2017,   -
ale co z oszustami zostali zatrzymani,czy będą dalej oszukiwać?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również