2018-03-19T10:53:32+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Przedświąteczna zbiórka darów dla kresowiaków [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
0
0
0

Podobnie jak przed Bożym Narodzeniem, ostrołęczanie także i teraz, przed świętami Wielkiejnocy wzięli udział w zbiórce "Polacy Kresowym Straceńcom". Przez kilka dni do ratusza można było dostarczać żywność, chemię, książki lub przybory szkolne, które pomogą w codziennym życiu Polakom mieszkającym na Litwie.

 
Chętnych do pomagania nie brakowało. Siły połączyły firmy, stowarzyszenia, pracownicy Urzędu Miasta w Ostrołęce i osoby prywatne. Łącznie udało się przygotować blisko 50 kartonów. Każda z paczek została opisana. W piątek 16 marca  wyruszyły w drogę za wschodnią granicę.
 
Oto list wszystkich ofiarodawców: Stora Enso Poland S.A. – przygotowanie kartonów, Targor Truck Sp. z o.o. Ksiądz dr Marcin Sobiech - Koordynator Radia Nadzieja w Ostrołęce, Dyrekcja i Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Przytułach Starych, Dyrekcja i Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., Zenobia Nałęcz Narodowe Zjednoczenie Wojskowe, MAZOWSZE PÓŁNOCNE Koło Krasne, GRH XVI Okręgu NZW „Mazowsze Orzeł Tęcza”, Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, Dyrekcja i Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Ostrołęce, Dyrekcja i Pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta w Ostrołęce, Dyrekcja i Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Ostrołęce, Dyrekcja i pracownicy Wydziału Promocji Miasta, Kultury i Sportu, Romuald Burczyk Fundacja Większe-Mniejsze, Pan Sebastian Łach, Paweł Wiktorski, Krystyna i Jerzy Grabowscy, Ewa i Jan Rzewniccy, Beata i Artur Antoszewcy, Regina i Ireneusz Sul, Maria i Piotr Wiktorscy, Agata i Grzegorz Sul.
 
 

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.