2017-05-10T13:55:46+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Rozmawiali o zmianach klimatu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. ostroleka.pl
REKLAMA
0
0
3
W ostrołęckim ratuszu odbyło się spotkanie poświęcone budowie strategii adaptacji do zmian klimatu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu ClimCities realizowanego przez Instytut Ochrony Środowiska w Warszawie.

Projekt ClimCities jest realizowany przez Instytut Ochrony Środowiska w Warszawie i obejmuje pięć miast o populacji od 50 do 99 tysięcy. Oprócz Ostrołęki w projekcie biorą udział Siedlce, Bełchatów, Nowy Sącz i Tomaszów Mazowiecki.

Dostosowanie się miast do zmieniających się warunków klimatycznych jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań. W miastach niekorzystne skutki zmiany klimatu są odczuwane szczególnie dotkliwie. Adaptacja do zmian klimatu na poziomie lokalnym zależy od skuteczności działań lokalnych instytucji, w tym przede wszystkim administracji samorządowej.

Głównym celem projektu ClimCities jest rozwijanie zdolności adaptacji do zmian klimatu małych i średnich miast Polski poprzez zapewnienie podmiotom na poziomie lokalnym dostępu do wiedzy na temat adaptacji do zmian klimatu oraz realizacja celów adaptacyjnych określonych w unijnej i krajowej strategii adaptacji do zmian klimatu. Pracownicy administracji publicznej uzyskają możliwość poszerzenia wiedzy i nabycia nowych umiejętności niezbędnych do podejmowania działań na rzecz adaptacji miasta do zmian klimatu oraz skutecznego włączania w te działania lokalnych społeczności.

W ramach projektu zostanie zrealizowany cykl szkoleń dla przedstawicieli administracji samorządowej oraz lokalnych liderów zaangażowanych w działania proekologiczne i środowiskowe. Uczestnicy szkoleń zapoznają się z aktualną wiedzą o zmianach klimatu i adaptacji do skutków tych zmian. Nauczą się w jaki sposób opracować miejski plan adaptacji do zmian klimatu oraz jak angażować mieszkańców w działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu. Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym na szkoleniach przedstawiciele administracji samorządowej będą potrafili sprawnie identyfikować zagrożenia i szanse oraz wdrażać działania adaptacyjne w planowaniu strategicznym i przestrzennym, w procesach inwestycyjnych, w zarządzaniu infrastrukturą społeczną, a także w pozyskiwaniu środków finansowych na te działania.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~gosc , 17:52 10-05-2017,   -
unas bedzie zminana klimatu na lepszy jak sie wladza zmieni
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:33 10-05-2017,   -
[quote=gosc ]unas bedzie zminana klimatu na lepszy jak sie wladza zmieni [/quote]

na jaką?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:44 10-05-2017,   -
[quote= ][quote=gosc ]unas bedzie zminana klimatu na lepszy jak sie wladza zmieni [/quote]

na jaką? [/quote]
władza się zmieni jeśli opozycja się zmieni
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~gosc , 17:52 10-05-2017,   -
unas bedzie zminana klimatu na lepszy jak sie wladza zmieni
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również