2018-04-04T10:41:51+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Rozszczelniony rurociąg z amoniakiem w zakładach mięsnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KM PSP Ostrołęka
0
0
0
Na terenie Zakładów Mięsnych Pekpol w Ostrołęce doszło do rozszczelnienia rurociągu z amoniakiem – oto scenariusz manewrów strażackich, w których uczestniczyła specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno-ekologicznego.

Ćwiczenia na terenie ZM Pekpol Ostrołęka odbywały się w piątek, 30 marca. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie działania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego Ostrołęka 6 Centralnego Odwodu Operacyjnego. Założeniem do ćwiczeń było rozszczelnienie rurociągu z amoniakiem w technologicznej instalacji chłodniczej zakładu Pekpol Ostrołęka S.A. w pomieszczeniu maszynowni.

Zadaniem służb ratowniczych było:
- rozpoznanie wstępne, na podstawie informacji od pracownika zakładu i ustalenie liczby poszkodowanych oraz określenie strefy i rozmiaru zagrożenia,
- zabezpieczenie miejsca zdarzenia,
- zlokalizowanie i zlikwidowanie wycieku amoniaku na instalacji poprzez wykorzystanie specjalistycznych obejm do uszczelniania rur,
- przeprowadzenie dekontaminacji wstępnej i określenie zasięgu skażenia.

W ćwiczeniach udział wzięli: bryg. Grzegorz Pragacz – zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce oraz zespół inspekcyjny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie, który przed ćwiczeniem dokonał sprawdzenia gotowości operacyjno technicznej SGRChem-Eko Ostrołęka 6.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również