2017-02-24T17:59:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: ruszyło Wielkie Badanie Wzroku

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Lekarze wzrok nazywają królem zmysłów. Wyliczono, że ludzie odbierają za jego pomocą ponad 80proc. informacji o otoczeniu. Mimo to, Polacy o wzrok nie dbają – wg statystyk, co trzeci Polak nigdy nie był u okulisty! Najbliższe tygodnie to dobra okazja by to zmienić – w lutym w salonie optycznym w Ostrołęce ruszyło Wielkie Badanie Wzroku.

Wskazania ekspertów są jasne i proste – wzrok powinien być badany co roku. Nawet w przypadku zdiagnozowanej wady. Zdarza się – i to wcale nie rzadko – że osoby przekonane, że widzą świetnie, dopiero w salonie optycznym, badane przez okulistę lub optometrystę, dowiadują się, że tak nie jest. Ludzie przyzwyczajają się do tego, jak widzą i często nie wiedzą, że mogą widzieć po
prostu lepiej – ostrzej i wyraźniej.

O regularnych wizytach powinny pamiętać też osoby, które już teraz korzystają z okularów lub soczewek kontaktowych. Wady wzroku, potrafią się zmieniać, a najczęściej pogłębiać - nosząc cały czas te same szkła, można wzrokowi zaszkodzić, zamiast pomóc. Dodatkowo, mniejszy komfort patrzenia często prowadzi do uczucia zmęczenia oczu, bólu głowy oraz zapalenia spojówek.

Wzrok jest również fundamentem bezpieczeństwa, nie tylko zresztą dla kierowców. Doskonałą okazją do odwiedzin specjalisty będzie zbliżająca się druga edycja ogólnopolskiej akcji Wielkie Badanie Wzroku. Do końca marca na wszystkich chętnych w salonie Vision Express w CH Alius przy ul. Gorbatowej 11 czekać będą eksperci, którzy nie tylko zbadają ostrość widzenia, ale również doradzą, jak dbać o wzrok. Więcej szczegółów oraz adresy salonów w innych miastach znaleźć można na www.WielkieBadanieWzroku.pl.

Wielkie Badanie Wzorku – to ogólnopolska kampania, organizowana przez Vision Express, której celem jest podniesienie świadomości Polaków w zakresie konieczności regularnego badania wzroku. W jej ramach prowadzone są działania edukacyjne, a także akcje badania wzroku w ponad 170 salonach optycznych w całej Polsce. Więcej informacji znajduje się na stronie:
www.WielkieBadanieWzroku.pl.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również