2018-06-30T10:57:05+02:00 eOstroleka.pl 2 1 1 100%
Ostrołęka,

Ostrołęka: Szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. www.ostroleka.pl
REKLAMA
1
0
0
Mazowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przeprowadził wczoraj w ostrołęckim ratuszu dwa szkolenia dotyczące organizacji pozarządowych. Przedpołudniem szkolili się samorządowcy z Ostrołęki, Przasnysza, Makowa Mazowieckiego czy Ostrowi Mazowieckiej, popołudniu członkowie organizacji.

Pierwsze szkolenie dotyczyło tworzenia i wdrażania programów współpracy z organizacjami pozarządowymi. O najważniejszych punktach – terminach, celach, zadaniach mówił Artur Gluziński - ekspert i wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec, współpracownik MOWES, ekspert FRDL, zajmuje się zagadnieniami współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi.

Goście z Przasnysza - Marta Przewodowska, pełnomocnik burmistrza ds. NGO w Przasnysz i Grzegorz Herubiński, prezes zarządu Federacji ROSA opowiedzieli nam o Centrum Animacji i Wsparcia dla Społeczności Lokalnej w Przasnyszu. Miejsce to zostało stworzone z myślą o NGO i jest również przez federację sześciu organizacji prowadzone na zlecenie tamtejszego ratusza. Odbywają się tam spotkania, szkolenia i wspólne inicjatywy dla mieszkańców miasta.

Nie zapomniano również o osobach działających w stowarzyszeniach, fundacjach i klubach sportowych. Artur Gluziński kilka godzin opowiadał o podstawach zarządzania organizacją pozarządową. Poruszono kwestię wolontariatu, sprawozdań, RODO, rejestru osób skazanych za przestępstwa seksualne, terroryzmu finansowego czy zmian w ustawie o imprezach turystycznych.  

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.