2017-03-20T14:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Szybka kradzież i równie szybka kara dla złodzieja

fot. eOstrołęka.pl
0
0
0
Zaledwie kilka chwil potrzebowali funkcjonariusze ostrołęckiej policji na ustalenie i zatrzymanie sprawców kradzieży roweru. Poszkodowana odzyskała jednoślad, zaś złodzeje odpowiedzą za kradzież przed sądem.

Zgłoszenie o kradzieży jednośladu policjanci otrzymali od mieszkanki naszego miasta około godziny 18:50. Kobieta oświadczyła, że około pół godziny wcześniej zostawiła swój rower na stojaku na rowery przed klatką jednego z bloków na terenie Ostrołęki. Wartość strat oszacowała na kwotę 400 złotych.  W sprawę włączyli się funkcjonariusze operacyjni z ostrołęckiego wydziału kryminalnego, którzy bardzo szybko wytypowali i zatrzymali podejrzanych o kradzież jednośladu. Mężczyźni zostali zatrzymani wraz z rowerem na jednej z głównych ulic naszego miasta.

 Na miejsce przybyła także zgłaszająca, która rozpoznała swój rower. Obydwaj mężczyźni to mieszkańcy naszego powiatu w wieku 24 i 35 lat. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw wykroczeń i postępowań administracyjnych.

- Apelujemy do właścicieli rowerów o ich właściwe zabezpieczenie. Nigdy nie zostawiajmy nawet na chwilę niezabezpieczonego roweru w miejscach publicznych np. przed sklepem. Nie zostawiajmy także rowerów na klatkach schodowych (nawet, gdy klatka wyposażona jest w domofon) bez ich właściwego zabezpieczenia. Z pozostawionego roweru zdejmijmy wyposażenie dodatkowe np. licznik, lampki na baterie, pozostawiajmy rower w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu, znakujmy nasz rower w przypadku kradzieży łatwiej będzie go odzyskać – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również