2017-07-10T15:32:33+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Upał, dzieci same w aucie a matka... na zakupach

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
11
Właściwą postawą wykazał się dziś 28-letni mężczyzna, który widząc pozostawione w aucie dzieci bez opieki wezwał na miejsce policję. Samochód stał w nasłonecznionym miejscu w centrum Ostrołęki. Kierująca autem, matka dzieci zostawiła je same i poszła... na zakupy.

Do zdarzenia doszło dziś przed południem przy jednej z głównych ulic w Ostrołęce. 28-letni mężczyzna przechodzący obok auta stojącego w nasłonecznionym miejscu, zauważył, że siedzi w nim dwoje małych dzieci. Nie widząc z nimi osoby dorosłej zawiadomił o tym fakcie policję.

- Policjanci po dotarciu na miejsce zastali zgłaszającego oraz siedzącą w aucie dwójkę dzieci wieku około 10 lat. Po około 10 minutach do auta wróciła mama dzieci informując, że była na zakupach. Według osoby zgłaszającej dzieci były pozostawionej w aucie bez opieki około 20 minut – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Tym razem nikomu nic się nie stało, natomiast musimy pamiętać, że w aucie pozostawionym na słońcu już po krótkim czasie temperatura wzrasta nawet do ponad 60 stopni. Taka sytuacja stanowi ogromne zagrożenie dla znajdujących się wewnątrz osób.

- Zwracamy się z apelem do rodziców i opiekunów o odpowiedzialne zachowanie podczas opieki nad małoletnimi. Nie zostawiajmy dziecka w samochodzie nawet na chwilę. Zabierzmy je ze sobą za każdym razem, gdy idziemy do sklepu czy na pocztę. Podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej krótkiej chwili wydarzy się tragedia. Dlatego radzimy rodzicom, aby najpierw pomyśleli o konsekwencjach swojego zachowania, a nie zastanawiali się nad tym jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia zagrożenia. Chwila beztroski może być przyczyną ogromnej tragedii. Pamiętajmy, że to my rodzice i opiekunowie powinniśmy umieć przewidywać różnego rodzaju zagrożenia i myśleć i za siebie i za najmłodszych. Do osób postronnych apelujemy o czujność! Jeżeli widzimy małe dziecko siedzące w zamkniętym samochodzie, a obok nie ma opiekuna – nie bójmy się zareagować! Nie przechodźmy obojętnie wobec płaczu dochodzącego z samochodu. Czujność przypadkowych osób może wtedy uratować życie. Za każdym razem wzywajmy pomoc dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Działamy w stanie wyższej konieczności, dlatego nasza reakcja powinna być natychmiastowa i odważna. Zostawienie dziecka zamkniętego w rozgrzanym aucie kwalifikuje się jako narażenie zdrowia bądź życia tej osoby. To samo dotyczy zwierząt pozostawionych w samochodzie. Nie zapominajmy też o zwierzętach - one również odczuwają negatywne skutki wysokich temperatur. Pozostawienie zwierzęcia w samochodzie, czy na słońcu naraża go na cierpienie i utratę życia! Pamiętajmy też, by zapewnić im nieskrępowany dostęp do wody i możliwość schronienia w cieniu. Rozmawiajmy z członkami rodziny, czy też opiekunami naszych dzieci o tego rodzaju zagrożeniach – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 15:38 10-07-2017,   -
Brawo dla gościa
odpowiedz   •   oceń :  
~A , 16:41 10-07-2017,   -
Boże co za kobietą. Ja mam dwójkę małych dzieci i w te upalne dni nigdy nie zostawiam Dzieci! Chociaż bym miała wypinać je z fotelików kilkakrotnie!  Człowiek sam wsiada do nagrzanego auta to nie może oddechu złapać..
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:21 10-07-2017,   -
10 latek jest na tyle rozsądny że umie otworzyć sobie drzwi auta
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:20 10-07-2017,   -
Przypominam, że wcale nie tak dawno, po zaszczuciu przez żądnych sensacji dziennikarzy - s****ysynów powiesił się ojciec dziecka z Olszewa - Borek. Nic was to nie nauczyło, psie krwie.
odpowiedz   •   oceń :  
~iup , 19:39 10-07-2017,   -
To właśnie eostrołęka chwalił się że miała kilka tysięcy odsłon A palec cudownie dorósł Dziennikarze i politycy to kłamcy
odpowiedz   •   oceń :  
~Świat zdurniał , 22:19 10-07-2017,   -
Chcecie wysyłać 6 latki do szkół, a nie pozwalacie 10 letniemu dziecku posiedzieć parę minut samemu w samochodzie?
Taki 10 latek to już sam chodzi do szkoły, sam wychodzi na podwórko, to i jak mu będzie gorąco w aucie to sam z niego wysiądzie szczególnie, że jak napisał autor artykułu szyba było uchylona, a takich okropnych upałów nie ma, jest po prostu ciepło i słonecznie...
Nie róbcie z dzieci niepełnosprawnych takimi artykułami i takim zachowaniem jak ten wątpliwy bohater wzywający policję...
odpowiedz   •   oceń :  
~u , 00:33 11-07-2017,   -
Głupie portale ostrołęckie szukają taniej sensacji i kilku tysięcy wyświetleń A potem tragedia
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:32 11-07-2017,   -
[quote=Świat zdurniał ]Chcecie wysyłać 6 latki do szkół, a nie pozwalacie 10 letniemu dziecku posiedzieć parę minut samemu w samochodzie?
Taki 10 latek to już sam chodzi do szkoły, sam wychodzi na podwórko, to i jak mu będzie gorąco w aucie to sam z niego wysiądzie szczególnie, że jak napisał autor artykułu szyba było uchylona, a takich okropnych upałów nie ma, jest po prostu ciepło i słonecznie...
Nie róbcie z dzieci niepełnosprawnych takimi artykułami i takim zachowaniem jak ten wątpliwy bohater wzywający policję... [/quote]


Oczywiście, że jest ciepło i słonecznie, a Ty drogi komentatorze jeździsz w tym czasie autem z zamkniętymi szybami, wyłączonym nawiewem i delektujesz się ciepłem i słoneczkiem przez szyby :D A już na pewno jak po postoju zamkniętego auta na takim cieple i słoneczku chcesz do niego wsiąść to tylko lekko drzwi uchylasz, żeby całe wspaniałe ciepełko nie uciekło Ci ze środka :D
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:34 11-07-2017,   -
[quote= ]10 latek jest na tyle rozsądny że umie otworzyć sobie drzwi auta
[/quote]

Uważasz, że to rozsądne aby 10-letnie dziecko samo decydowało o sobie na miejskim parkingu? Kiedy otwiera drzwi, wysiada, spaceruje? Jakbyś parkował obok, a taki rozsądny 10-latek otwierając swoje drzwi przywalił w Twoje to czyja byłaby wina, skoro był na tyle rozsądny by nie siedzieć w zamkniętym aucie? Wymagacie rozsądku od 10-latka - powodzenia. Bo dorośli mają go w ograniczonych ilościach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Taradelli , 09:07 11-07-2017,   -
Brawo dla zgłaszającego. Natomiast ludzie z niektórych komentarzy niech się zastanowią nad sobą, bo czasami wystarczy minuta dłużej na słońcu i wtedy jest tragedia. Co do racjonalności 10-latków to litości! Jak nie macie swoich dzieci i nie wiecie co mogą odwalić takie szkraby, to wejdźcie na Youtube i pooglądajcie.
Rozwiązania są dwa:
1) brać ze sobą dzieci na zakupy
2) nie brać ich w ogóle, tylko zostawić z kimś w domu, albo u dziadków
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:10 11-07-2017,   -
[quote= ][quote= ]10 latek jest na tyle rozsądny że umie otworzyć sobie drzwi auta
[/quote]

Uważasz, że to rozsądne aby 10-letnie dziecko samo decydowało o sobie na miejskim parkingu? Kiedy otwiera drzwi, wysiada, spaceruje? Jakbyś parkował obok, a taki rozsądny 10-latek otwierając swoje drzwi przywalił w Twoje to czyja byłaby wina, skoro był na tyle rozsądny by nie siedzieć w zamkniętym aucie? Wymagacie rozsądku od 10-latka - powodzenia. Bo dorośli mają go w ograniczonych ilościach. [/quote]
Skoro 10- latek może z powodzeniem kierować rowerem na drogach publicznych to nie ma co robić z niego kaleki i uważać, że nie potrafi uchylić szyby. Nie traktujmy dzieci jak upośledzonych, bo to im wychodzi bokiem.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 15:38 10-07-2017,   -
Brawo dla gościa
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również