2017-01-10T18:12:56+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: W ubiegłym roku niemal 120 piratów drogowych straciło prawo jazdy

fot. KMP w Ostrołęce
0
0
1
Tylko w zeszłym roku funkcjonariusze ostrołęckiej policji zatrzymali niemal 120 piratów drogowych, którzy za nic mieli ograniczenia prędkości obowiązujące w terenie zabudowanym.

W myśl obowiązujących od połowy 2015 roku przepisów zawartych w kodeksie ruchu drogowego, za przekroczenie dozwolonej w terenie zabudowanym prędkości o więcej niż 50 km/h, kierowca obligatoryjnie traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Tylko w ubiegłym roku policjanci z Ostrołęki zatrzymali aż 114 takich piratów drogowych.

- Niestety w dalszym ciągu policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego zatrzymują osoby, które w sposób rażący popełniają wykroczenia w ruchu drogowym, np. podwajając, lub nawet potrajając dozwolona prędkości nawet w obszarze zabudowanym. Na tego rodzaju zachowania nie może być przyzwolenia. Każdy na drodze ma prawo czuć się bezpieczne – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Dodatkowo w roku 2016 policjanci z ostrołęckiej „drogówki” zatrzymali 10 młodych kierowców, którzy w czasie dwuletniego okresu próbnego popełnili trzy wykroczenia lub jedno przestępstwo w ruchu drogowym. Ponadto zatrzymano dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przewozili większą ilość pasażerów niż pozwalały na to przepisy.

W pierwszych dniach nowego roku prawko straciło już 4 kierowców, którzy znaczenie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

- Droga to nie gra komputerowa, w której mamy kila żyć. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura i brak wyobraźni może mieć tragiczne skutki dla innych zupełnie niewinnych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy będą o tym zapominali nie mogą liczyć na taryfę ulgową – dodaje Żerański.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:10 11-01-2017,   -
i pewnie sprawdzano Iskrą która pokazała prędkość odkurzacza ;) i stojącego samochodu z włączoną klimatyzacją.

Jestem za kasowaniem z ruchu piratów drogowych, ale w sposób nie budzący wątpliwości.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~Gość, 09:10 11-01-2017,   -
i pewnie sprawdzano Iskrą która pokazała prędkość odkurzacza ;) i stojącego samochodu z włączoną klimatyzacją.

Jestem za kasowaniem z ruchu piratów drogowych, ale w sposób nie budzący wątpliwości.
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również