2018-02-03T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęka: Za mandat zapłacimy „plastikiem” lub zbliżeniowo

REKLAMA
fot. KMP Suwałki
REKLAMA
0
0
1
Najlepszy komentarz
~Gość, 09:30 03-02-2018,   -
Kurwa Ameryka
odpowiedz   •   oceń :  
Na wyposażenie ostrołęckich policjantów trafiły przenośne terminale płatnicze. Oznacza to, że za mandat będziemy mogli zapłacić kartą lub telefonem. Terminale obsługiwały też będą płatności zbliżeniowe.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017r. umożliwiło policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Urządzenia wykorzystywane są podczas służby przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przeszli szkolenie z zakresu obsługi terminali płatniczych. Do ostrołęckiej komendy trafiło 9 nowoczesnych urządzeń.

- Dzięki nim, kierowca który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i straty czasu. Takie rozwiązanie przede wszystkim ułatwić życie kierowcom. Płacąc kartą, ukarany nie będzie musiał się fatygować na pocztę, do banku, urzędu wojewódzkiego lub tracić czasu przy robieniu przelewów internetowych – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To rozwiązanie wygodne jest również dla obcokrajowców, którzy do tej pory zgodnie z prawem zobligowani byli płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru i zabierało sporo czasu.

Należy pamiętać, że jeżeli osoba ukarana przyjęła mandat ale nie wyraziła chęci uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej nie będzie mogła skorzystać z tej formy w późniejszym terminie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 09:30 03-02-2018,   -
Kurwa Ameryka
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.