2018-12-01T15:52:40+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 66.7%
Ostrołęka,

Oto najmłodsi wolontariusze Świątecznej Zbiórki Żywności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
2
1
0
Kolejne pokolenie wolontariuszy rozpoczyna przygodę z niesieniem pomocy potrzebującym. Poznajcie najmłodszych wolontariuszy, uczestniczących w tegorocznej, 10. edycji Świątecznej Zbiórki Żywności. Najmłodsi z nich mają niespełna pięć lat.

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” - to stare przysłowie idealnie oddaje to, co z czym dziś mamy do czynienia podczas 10. edycji  Świątecznej Zbiórki Żywności. Wolontariusze, którzy 10 lat temu jeszcze jako dzieci angażowali się w akcję, dziś są już dorośli. Wielu z nich nadal uczestniczy w zbiórce – tym razem w roli liderów. Ich miejsce przy najprostszych czynnościach zajmuje kolejne pokolenie wolontariuszy. Najmłodsi maja po cztery, pięć lat – są to m.in. Nikola, Maciej, Kalina, Wiktoria. Mateusz.

Nieco starsi od nich wolontariusze, 8 – 12 latkowie mają już za sobą pierwsze zbiórki i podczas tegorocznej akcji uczą oraz świecą przykładem młodszym kolegom. Należą do nich m.in. Michał, Zosia, czy Kuba. Wszyscy wspólnie segregują i skrupulatnie liczą produkty dostarczane do Hali Targowej Feniks służącej jako magazyn. A czas oczekiwania na kolejne dostawy wypełniali sobie nieskrępowaną niczym zabawą. Rodzice-wolontariusze mogą być dumni ze swoich dzieci-wolontariuszy.

Zobaczcie, jak sprawnie radzili sobie najmłodsi podczas dzisiejszej akcji.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.