2017-03-21T09:30:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 7 85.7%
Ostrołęka,

Otwarcie wystawy "Polska Walcząca" z udziałem prof. Krzysztofa Szwagrzyka [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk (fot. eOstroleka.pl)
REKLAMA
6
1
1
Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej prof. Krzysztof Szwagrzyk był gościem specjalnym otwarcia wystawy pt. "Polska Walcząca" w Ostrołęckim Centrum Kultury. Otwarciu wystawy towarzyszyła prelekcja profesora oraz projekcja filmu pt. "Ziemia przemówiła".

W mowie początkowej przed prelekcją filmu prof. Krzysztof Szwagrzyk podkreślił znaczenie działań prowadzonych dziś przez IPN. To dzięki nim udało się odnaleźć szczątki m.in. Danuty Siedzikówny "Inki" czy Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki". Prof. Szwagrzyk dodał, że zakres tych działań jest na tyle duży, iż nie da się go już zatrzymać i podjęte zostaną wszelkie kroki do odnalezienia mogił kolejnych bohaterów.

W uroczystości otwarcia wystawy "Polska Walcząca" oprócz prof. Szwagrzyka wzięli też udział m.in. ostrołęccy samorządowcy, poseł Arkadiusz Czartoryski i senator Rober Mamątow. Po obejrzeniu zdjęć wszyscy zgromadzeni przeszli do sali kinowej OCK, gdzie wyświetlono film "Ziemia przemówiła" przygotowany przez  TVP3 Opole i Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza pod patronatem Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Zapraszamy do galerii, gdzie znajdują się zdjęcia z otwarcia wystawy, które odbyło się 20 marca. "Polska Walcząca" jest możliwa do obejrzenia w holu OCK do końca marca.
REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~fan , 17:39 21-03-2017,   -
a Polska odbudowana i uprzemysłowiona w głodzie i biedzie aby faryzeusze mieli co sprzedawać ?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepszy komentarz
~fan , 17:39 21-03-2017,   -
a Polska odbudowana i uprzemysłowiona w głodzie i biedzie aby faryzeusze mieli co sprzedawać ?
odpowiedz   •   oceń :  
Zobacz również