2017-11-04T10:18:10+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pięcioosobowa rodzina zatruła się czadem. Wśród poszkodowanych dwoje dzieci

REKLAMA
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
Zatrucie czadem w Gralach pod Kadzidłem. Do szpitala trafiło pięć osób ,w tym dwoje dzieci. Najmłodsze ma 8 lat.

Do zdarzenia doszło w piątek, 3 listopada w godzinach porannych w miejscowości Grale pod Kadzidłem. Czad ulatniał się z niewłaściwie zabezpieczonego pieca kaflowego, który nie posiadał odpowiedniej wentylacji. Na miejsce wezwano straż pożarną oraz załogi pogotowia ratunkowego. Objawy podtrucia stwierdzono u pięciu osób, Wśród poszkodowanych było dwoje dzieci w wieku 8 i 15 lat oraz blisko 80 letnia seniorka.

- Po przybyciu na miejsce zastaliśmy pięć osób z objawami podtrucia tlenkiem węgla. Poszkodowanym pomocy udzielali ratownicy medyczni. Nasze działania polegały sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności czadu. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy strażackie z Ostrołęki i Kadzidła – poinformował nas mł. bryg. Robert Chodkowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce.

Wszystkie pięć osób, u których stwierdzono objawy podtrucia czadem trafiły do szpitala. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, życiu żadnemu z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.