2013-03-08T17:22:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 5 80%
Kościół i społeczeństwo,

Pielgrzymka wiary do Ziemi Świętej [WIDEO]

Abp Stanisław Budzik
4
1
0
Żeby zrozumieć dobrze naszą wiarę, koniecznie trzeba jechać do Ziemi Świętej. Byłem już wiele razy w Ziemi Świętej, ale to jest szczególna wyprawa ponieważ nie pamiętam żeby kiedykolwiek była oficjalna delegacja Episkopatu Polski z pielgrzymką do Ziemi Świętej więc bardzo wiele sobie po tej wyprawie, pielgrzymce obiecuje. - mówił przed pielgrzymką Abp Stanisław Budzik.

W Roku Wiary polscy biskupi pielgrzymują do Ziemi Świętej. Nawiedzą miejsca związane z życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Będą się modlić z wszystkimi ordynariuszami Ziemi Świętej, spotkają się z nuncjuszem apostolskim, naczelnym rabinem i prezydentem Izraela.

Mszą Świętą sprawowaną w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie biskupi zainaugurowali w czwartek, 7 marca, pielgrzymkę Episkopatu do Ziemi Świętej. Dzisiaj zaplanowane jest nawiedzenie sanktuarium Biczowania i Skazania Pana Jezusa i uroczysty ingres do bazyliki Bożego Grobu.

W kolejnych dniach biskupi wspólnie z franciszkanami będą przeżywać Drogę Krzyżową, spotkają się ze wspólnotą Drogi Neukatechumenalnej i karmelitankami w Betlejem. Przewidziano także spotkanie z nuncjuszem apostolskim w Izraelu abp. Giuseppe Lazzarotto i wszystkimi biskupami Ziemi Świętej.

Podczas pobytu w Jerozolimie polscy biskupi spotkają się również z sefardyjskim naczelnym rabinem Izraela Shlomo Amarem, przewodniczącym Rady Yad Vashem Meirem Lau i prezydentem Izraela Shimonem Peresem, bowiem od 11 do 14 marca część pielgrzymki jest także wizytą biskupów polskich przygotowaną przez izraelski MSZ.

W pielgrzymce bierze udział 8 hierarchów, w tym zastępca przewodniczącego Episkopatu abp Stanisław Gądecki i sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak oraz czterech biskupów diecezjalnych i czterech biskupów pomocniczych. Całość pielgrzymki w Ziemi Świętej i wizyty w Izraelu przygotował abp Stanisław Budzik.źródło: BP KEP

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również