eOstroleka.pl
Informacje Budujemy Sport TV Ostrołęka Galeria Mapa fotoOstroleka Balujemy Baza firm kamera Wirtualny Spacer Menu On-Line Ogłoszenia Auto Giełda Forum dyskusyjne
Informator » apteki · kościoły · urzędy · kino · lekarze · MZK · PKS . Taxi Kontakt » redakcja · reklama
Rozrywka » puby · kawiarnie · bary · restauracje · pizzerie · hotele Konkursy » konkursy · Konkurs Inwestycyjny
google
Baza firm
Aktualności
Wideo
Galeria
Ogłoszenia
Forum
Menu OnLine
Szukaj w aktualnościach :

login
hasło
zarejestruj się zapomniałem hasła

Pielgrzymka wiary do Ziemi Świętej [WIDEO]

drukuj |
Tagi: Episkopat Kościół pielgrzymka pielgrzymka do ziemi świętej Episkopat Polski biskupi pielgrzymka biskupów do Ziemi Świętej
Abp Stanisław Budzik
Abp Stanisław Budzik
Żeby zrozumieć dobrze naszą wiarę, koniecznie trzeba jechać do Ziemi Świętej. Byłem już wiele razy w Ziemi Świętej, ale to jest szczególna wyprawa ponieważ nie pamiętam żeby kiedykolwiek była oficjalna delegacja Episkopatu Polski z pielgrzymką do Ziemi Świętej więc bardzo wiele sobie po tej wyprawie, pielgrzymce obiecuje. - mówił przed pielgrzymką Abp Stanisław Budzik.

W Roku Wiary polscy biskupi pielgrzymują do Ziemi Świętej. Nawiedzą miejsca związane z życiem, śmiercią i zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Będą się modlić z wszystkimi ordynariuszami Ziemi Świętej, spotkają się z nuncjuszem apostolskim, naczelnym rabinem i prezydentem Izraela.

Mszą Świętą sprawowaną w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie biskupi zainaugurowali w czwartek, 7 marca, pielgrzymkę Episkopatu do Ziemi Świętej. Dzisiaj zaplanowane jest nawiedzenie sanktuarium Biczowania i Skazania Pana Jezusa i uroczysty ingres do bazyliki Bożego Grobu.

W kolejnych dniach biskupi wspólnie z franciszkanami będą przeżywać Drogę Krzyżową, spotkają się ze wspólnotą Drogi Neukatechumenalnej i karmelitankami w Betlejem. Przewidziano także spotkanie z nuncjuszem apostolskim w Izraelu abp. Giuseppe Lazzarotto i wszystkimi biskupami Ziemi Świętej.

Podczas pobytu w Jerozolimie polscy biskupi spotkają się również z sefardyjskim naczelnym rabinem Izraela Shlomo Amarem, przewodniczącym Rady Yad Vashem Meirem Lau i prezydentem Izraela Shimonem Peresem, bowiem od 11 do 14 marca część pielgrzymki jest także wizytą biskupów polskich przygotowaną przez izraelski MSZ.

W pielgrzymce bierze udział 8 hierarchów, w tym zastępca przewodniczącego Episkopatu abp Stanisław Gądecki i sekretarz generalny KEP bp Wojciech Polak oraz czterech biskupów diecezjalnych i czterech biskupów pomocniczych. Całość pielgrzymki w Ziemi Świętej i wizyty w Izraelu przygotował abp Stanisław Budzik.źródło: BP KEP
1001580


Zobacz również:


Wasze opinieBrak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.


Brak Waszych opinii do tego artykułu.

KALENDARZ IMPREZ
wrzesień 2017
PnWtŚrCzPtSoNd
 
28
 
29
 
30
 
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
 
25
26
27
28
29
30
 
1O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie. Przeczytaj więcej.
eOstrołęka © 2006 - 2017 CYBERMEDIA
       czas: 0.13 s.