2017-08-21T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Ostrołęka,

Pierwsze Półkolonie „Chcę żyć jak inni” w Kolorowej Szkole [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Kolorowa Szkoła
REKLAMA
3
0
0
„Chcę żyć jak inni” - pod takim hasłem w Kolorowej Szkole odbywały się półkolonie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Dajmy razem szansę”. W zajęciach udział wzięła niepełnosprawna młodzież i dzieci ucząca się na co dzień w niepublicznej szkole podstawowej i gimnazjum w Ostrołęce.

Głównym celem półkolonii jest była dobra zabawa uczestników, rozwijanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

Organizatorzy półkolonii pragnęli pokazać społeczności lokalnej, że osoby niepełnosprawne mają takie same potrzeby jak osoby zdrowe. Choć nie używają mowy, komunikują się w sposób pozawerbalny co mogły zaprezentować w galerii handlowej dokonując zakupów (wybór najładniejszej bluzki, apaszki, dezodorantu, czapki) w kawiarni (wybierając smaki loda lub ciastka), podczas warsztatów kulinarnych w Pizzeri FRANGOS (wybierając składniki pizzy) jak również w Akademii Sportu Gorilla poznając różne rodzaje sportów.

- Z twarzy naszych podopiecznych nie znikał uśmiech. Po dniu pełnym wrażeń wracali do domów i dzielili się z bliskimi swoimi przeżyciami – relacjonują opiekunowie.

Półkolonie - warsztaty uspołeczniające Stowarzyszenia "Dajmy razem szansę" zorganizowało przy finansowym wsparciu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w ramach konkursu działania na rzecz osób niepełnosprawnych.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również