2018-11-13T19:08:58+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pieśnią patriotyczną i żołnierską Myszyniec uczcił 100. rocznicę odzyskania Niepodległości [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
30 solistów i grup śpiewaczych zaprezentowało się 11 listopada na scenie w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu podczas Konkursu Ludowej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. W ten sposób mieszkańcy gminy Myszyniec uczcili 100. rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na scenie zaśpiewali artyści ludowi z okolicznych gmin, m.in. Myszyniec, Czarnia, Rozogi. Niedzielny konkurs miał szczególną oprawę. Wpisał się bowiem w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na widowni zasiadła nie tylko publiczność, lecz także zaproszeni goście. Był wśród nich starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, ustępujący burmistrz gminy Myszyniec Bogdan Glinka a także burmistrz-elekt Elżbieta Abramczyk.

Obradom jury tradycyjnie przewodniczył Henryk Gadomski. Po występach wszystkich wykonawców członkowie komisji konkursowej udali się na naradę. W tym czasie w RCKK w Myszyńcu trwał specjalny koncert patriotyczny. Wystąpiły myszynieckie mażoretki, zespół Kurpiowszczyzna z przygotowanym na okoliczność rocznicy odzyskania niepodległości programem oraz harcerze. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Urząd Marszałkowski w Warszawie i RCKK w Myszyńcu.

Powiat Ostrołęcki wsparł finansowo to wydarzenie.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.