2017-02-20T12:19:31+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pijany spowodował „czołówkę” z policyjnym radiowozem [ZDJĘCIA]

fot. OSP Dylewo
0
0
0
Kompletnie pijany 30-latek bez prawa jazdy doprowadził do czołowego zderzenia z policyjnym radiowozem. W wyniku wypadku funkcjonariusz, który siedział za kierownicą radiowozu trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę, 18 lutego około godziny 15:00 w miejscowości Kadzidło na lokalnej drodze wiodącej do Łysych. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy – mazda i oznakowany radiowóz marki kia.

- Na prostym odcinku drogi kierujący mazdą zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z policyjnym radiowozem. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał policjant – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Jak się okazało, kierujący mazdą około 30-letni mieszkaniec powiatu był kompletnie pijany. W alkomat wydmuchał niemal 2,7 promila. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna ma orzeczony wyrokiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2018 roku.

- W pojeździe sprawcy podróżował jeszcze około 20-letni trzeźwy pasażer. Pamiętajmy, by zawsze reagować, gdy widzimy osobę pijaną próbującą wsiąść „za kółko”. Nasza właściwa reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub życie – mówi mł. asp. Żerański.

W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usuwaniu skutków wypadku udział brały trzy zastępy strażackie – JRG PSP Ostrołęka, OSP Kadzidło oraz OSP Dylewo.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również