2017-02-20T12:19:31+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pijany spowodował „czołówkę” z policyjnym radiowozem [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. OSP Dylewo
REKLAMA
0
0
0
Kompletnie pijany 30-latek bez prawa jazdy doprowadził do czołowego zderzenia z policyjnym radiowozem. W wyniku wypadku funkcjonariusz, który siedział za kierownicą radiowozu trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę, 18 lutego około godziny 15:00 w miejscowości Kadzidło na lokalnej drodze wiodącej do Łysych. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy – mazda i oznakowany radiowóz marki kia.

- Na prostym odcinku drogi kierujący mazdą zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z policyjnym radiowozem. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał policjant – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Jak się okazało, kierujący mazdą około 30-letni mieszkaniec powiatu był kompletnie pijany. W alkomat wydmuchał niemal 2,7 promila. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna ma orzeczony wyrokiem sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2018 roku.

- W pojeździe sprawcy podróżował jeszcze około 20-letni trzeźwy pasażer. Pamiętajmy, by zawsze reagować, gdy widzimy osobę pijaną próbującą wsiąść „za kółko”. Nasza właściwa reakcja może uratować czyjeś zdrowie lub życie – mówi mł. asp. Żerański.

W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usuwaniu skutków wypadku udział brały trzy zastępy strażackie – JRG PSP Ostrołęka, OSP Kadzidło oraz OSP Dylewo.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również