2018-06-26T13:08:57+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Pijany wybrał się na przejażdżkę kradzionym skuterem

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
0
0
0
51-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy policji, gdy pijany jechał kradzionym skuterem. Mężczyzna trafił do aresztu, zaś pojazd zabezpieczono na policyjnym parkingu.

Wczoraj funkcjonariusze z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego patrolowali radiowozem nieoznakowanym trasę krajową Ostrołęka – Różan. W miejscowości Żerań zauważyli oni jadącego motorowerzystę, który błędnie sygnalizował manewry.

- Mężczyzna, m.in.  jechał na włączonym w lewo kierunkowskazie. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a jego styl jazdy mógł przypuszczać, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali ten pojazd do kontroli. Jego kierowcą okazał się 51 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Od mężczyzny wyraźnie było czuć alkohol, dlatego policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Jego wynik to prawie dwa promile alkoholu. Podczas kontroli stanu technicznego motoroweru mundurowi zauważyli ingerencję w nr vin, która powodowała jego nieczytelność. Jednak funkcjonariusze nie poprzestali na ustaleniu numerów identyfikacyjnych tego pojazdu. W trakcie dalszej kontroli znaleźli oni kolejne miejsce w którym znajdował się numer vin, w którym nie było ingerencji osób trzecich. Po jego wprowadzeniu do policyjnych systemów informatycznych okazało się, że skuter został skradziony w 2010 roku na terenie Niemiec – informuje aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W związku z tym jednoślad został zabezpieczony i trafił na policyjny parking, natomiast jego kierowca został osadzony w areszcie. Mężczyzna w najbliższym czasie odpowie za swoje postępowanie przed sądem.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.