2018-07-07T11:46:15+02:00 eOstroleka.pl 2 1 3 33.3%
Ostrołęka,

Piotr Grzyb o płycie „Namiętności” zespołu Zupa Grzybowa

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
1
2
0
„Namiętności” - to tytuł najnowszej płyty Piotra Grzyba i zespołu Zupa Grzybowa, którą artyści wydali kilka miesięcy temu. O czym jest i jak powstawała mówi „Grzybek” - lider grupy.

Piotr Grzyb:  Praca nad płytą trwała trzy miesiące, ale mówimy oczywiście o samych nagraniach, miksach i masteringu, bo cały materiał powstawał przez dwa lata. I wcale nie było oczywiste, że ta płyta powstanie. Na ten pomysł wpadł Kazik, który jest autorem tekstów. Współpracę z nim zacząłem w 2015 roku, wtedy napisał dla mnie piosenki z którymi wystąpiłem na festiwalu OSPA zajmując trzecie miejsce. Od tej pory zaczął przysyłać mi coraz więcej tekstów, a ja komponowałem muzykę. Zaczęły się próby z całym zespołem, aranżacje utworów i po jakimś czasie materiał był już całkiem sprawnie grany. I to wtedy padł pomysł zróbmy płytę. Nie do końca wiedzieliśmy gdzie ją nagrać, ale tu pomógł grający w zespole Adam Wołosz (Droga na Ostrołękę). Płytę „Agent 07-400 07-420” nagrał u Przemka Zery w Kadzidle i my po jej przesłuchaniu zdecydowaliśmy się na nagrania w tym samym miejscu. Szło dobrze, ale nie było łatwo, chodzi głównie o znalezienie czasu na jeżdżenie do studia poszczególnych osób, jednak udało się spiąć materiał do końca 2017 roku. Chwilę później mogliśmy się już cieszyć płytami.  

Ciekawostka: Utwory na płycie są głównie o miłości, rozterkach, rozstaniach. Były one ułożone w takiej kolejności, by tworzyły pewną całość i i by tytuł płyty „Namiętności” miał sens. Jednak na okładce nie znalazł się tytuł, a wynikło to po prostu z przeoczenia przy produkcji okładki.

Płyta „Namiętności” ukazała się w marcu bieżącego roku. Znalazło się na niej 11 utworów z tekstami Kazimierza Dłuskiego do, których muzykę napisał Piotr Grzyb. Aranżacja utworów Zupa Grzybowa w, której skład wchodzą: Jakub Rutka – akordeon, fortepian, Arek Kuśmierczyk – gitara basowa i Adam Wołosz gitara solowa. Gościnnie wystąpili Olga Kiersnowska na skrzypcach , Wojciech Richter (Droga na Ostrołękę) elektryczna gitara solowa, Przemysław Zera – instrumenty perkusyjne.

Nagranie zrealizowano w Studio Zera. Mix i mastering Przemysław Zera
Teksty : Kazimierz Dłuski, „Za rękę – Maria i Kazimierz Dłuscy
Muzyka : Piotr Grzyb i Zupa Grzybowa
Projekt okładki : Anna Grzyb, Studio B2
Kontakt : Piotr Grzyb +48 694 370 255, piotrgrzybnie@wp.pl
Facebook : Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa


Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.