2011-03-01T12:38:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Polska,

PiS bojkotuje Monikę Olejnik. Radio Zet broni dziennikarki

Mariusz Błaszczak (fot. pis.org.pl)
"Super Express" ujawnia SMS jaki rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman wysłał do polityków swojej partii.

Brzmi on następująco (pisownia oryginalna):

Szanowni Panstwo. W zwiazku ze sprzecznym z zasadami dziennikar. obiekt. prowadz. audycji 7 dzien tygodnia przez pania M.Olejnik zwracam sie o nieprzyjmowanie zaproszen do tego programu.  Rzecznik PiS A.Hofman.

Tymczasem portal wPolityce.pl dotarł do pisma, które do szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, w odpowiedzi na jego skargę o nieetyczne zachowania Moniki Olejnik w audycji "7 dzień tygodnia", nadesłało Radio Zet.

Z uwagą zapoznaliśmy się z pańskim pismem z dnia 27 lutego br. Przeanalizowaliśmy również ostatnie audycje "7 dzień tygodnia" w Radiu Zet. Od 10 lat formuła programu daje możliwość wyrażania opinii wszystkim najważniejszym stronom dyskursu politycznego w Polsce. Żaden z uczestników nigdy nie był faworyzowany, czy też traktowany w sposób wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii spotkaliśmy się z tego rodzaju reakcją gościa "7 dnia tygodnia".

W naszej ocenie redaktor Monika Olejnik kieruje się w swojej pracy zasadami obiektywizmu, uczciwości, szacunku do rozmówców oraz profesjonalizmu. Te zasady obowiązują zresztą wszystkich dziennikarzy Radia ZET.

W ostatnich audycjach nie doszukaliśmy się jakichkolwiek zachowań redaktor Moniki Olejnik, które byłyby niezgodne z etyką dziennikarską
- napisał m.in. Mateusz Kirstein, Redaktor Naczelny i Dyrektor Programowy Radia Zet.

Szanujemy pańską opinię, jednak uważamy, że jest ona krzywdząca i nie ma pokrycia w faktach - kończy Kirstein.

„Generalnie rzecz biorąc, wniosek z pisma taki, że wszyscy, ale to wszyscy powinniśmy z redaktor Olejnik brać wzór. A jeśli nam się wydaje, że jest skrajnie stronnicza, to widocznie nie myjemy uszu” - podsumowuje wPolityce.pl.

[źródło: Super Express / wPolityce.pl]
Zobacz również