2018-06-26T09:31:40+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Plaga pijanych kierowców i rowerzystów na drogach powiatu makowskiego

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
11 nietrzeźwych rowerzystów, 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 1 kierujący po użyciu alkoholu, w tym 3 kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących, 2 nietrzeźwych kierujący z obowiązującym sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz 2 nietrzeźwych kierujący bez uprawnień – to bilans ostatniego tygodnia na drogach powiatu makowskiego.

Niestety pomimo licznych apeli i ostrzeżeń o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym oraz rowerami pod wpływem alkoholu liczba nietrzeźwych kierujących na drogach naszego powiatu nie maleje. W ciągu ostatniego tygodnia makowscy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych rowerzystów, 5 nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz 1 kierującego po użyciu alkoholu, w tym 3 kolizje drogowe z udziałem nietrzeźwych kierujących, 2 nietrzeźwych kierujących z obowiązującym sądowym zakazem kierowania pojazdami oraz 2 nietrzeźwych kierujących bez uprawnień do kierowania.

Pierwsza kolizja spowodowana przez nietrzeźwego kierującego miała miejsce 20 czerwca około godziny 21:20 w Ulaskach. 19 – letni kierujący oplem nie posiadając uprawnień do kierowania stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Z potłuczeniami ciała trafił do szpitala.

22 czerwca w Karniewie na ul. Ciechanowskiej 66 – letni kierujący oplem będąc w stanie nietrzeźwości doprowadził do zderzenia z fordem. Mężczyzna posiadał już aktualny zakaz kierowania pojazdami. Od kierującego pobrano krew do badań.

24 czerwca około 18:00 w Makowie Maz. na ul. Przasnyskiej kierujący bmw uderzył w prawidłowo zaparkowane auto bmw X3. Jak się okazało kierujący w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Brakiem rozsądku i ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników dróg  wykazali się również pozostali nietrzeźwi kierujący m. in. w Zakliczewie nietrzeźwy  kierujący ciągnikiem rolniczym, w jego organizmie badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. 41 – letni rowerzysta w Drążdżewie kierował rowerem mając blisko 4 promile alkoholu, w Jaciążku 44 – letni rowerzysta miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, badanie trzeźwości 44 – letniego rowerzysty w Makowie Mazowieckim na ul. Moniuszki wykazało 2,5 promila alkoholu.  Na szczęście żaden z tych kierujących nie doprowadził do tragedii na drodze.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.