2018-08-09T10:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Plaga pijanych kierowców na drogach w regionie. Rekordzista miał 2,2 promila

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
W ciągu zaledwie kilkunastu godzin policjanci z Ostrołęki zatrzymali czterech pijanych kierowców. To czterech kolejnych potencjalnych sprawców niebezpiecznych wypadków. Każdy z zatrzymanych stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Rekordzista wydmuchał w alkomat 2,2 promila.

W nocy, z niedzieli na poniedziałek, tuż przed północą, policjanci z Posterunku Policji w Goworowie zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca Ostrołęki, kierującego samochodem osobowym marki pel. Badanie stanu trzeźwości kierującego dało wynik 1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. około 2,2 promila alkoholu we krwi.

Niedługo potem, bo w poniedziałkowy poranek, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości 42-letniego mieszkańca Ostrołęki poruszającego się samochodem osobowym marki skoda po terenie gminy Rzekuń. Wynik badania to 0,52 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli około 1,1 promila alkoholu we krwi.

Równocześnie inny z patroli Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał w Ostrołęce do kontroli drogowej samochód osobowy marki peugeot. Badanie stanu trzeźwości 24-letniego kierującego w tym przypadku wykazało 0,13 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, czyli stan po użyciu alkoholu, tj. prawie 0,3 promila alkoholu we krwi.

Tego samego dnia, około godziny 17.00, ostrołęccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w Ostrołęce do kontroli drogowej samochód osobowy marki opel. 60-letni mieszkaniec naszego miasta znajdował się w stanie nietrzeźwości. wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to 0,25 mg/l., czyli około 0,53 promila alkoholu we krwi.

Kierującym, w opisanych przypadkach, zatrzymane zostało prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.