2018-07-25T19:55:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Planujesz nocleg w Zakopanem? Zobacz, jakimi kryteriami się kierować, wybierając hotel

REKLAMA
REKLAMA

Zakopane to jeden z najbardziej pożądanych kierunków turystycznych dla wielu Polaków. Jego popularność wpływa z jednej strony na to, że stale powiększa się tu baza noclegowa, z drugiej zaś przejawia się w tym, że najlepsze miejsca hotelowe są wciąż zajęte. Jakimi kryteriami powinieneś się kierować, decydując się na nocleg w Zakopanem?

Nocleg w Zakopanem – jaki powinien być, żeby zapewnić ci komfortowy wypoczynek?

Każdy lubi odpoczywać na swój własny sposób. Jedni wolą zaszyć się w 5-gwiazdkowym hotelu, który standardami nie odbiega od innych europejskich kurortów i większość dnia spędzać na relaksacyjnych masażach czy wizycie w przyhotelowym SPA. Inni z kolei preferują bardziej surowe warunki w postaci klimatycznej drewnianej chaty oraz całodziennych  pieszych wędrówek po majestatycznych górach. Są też i tacy, którzy lubią łączyć komfortowy wypoczynek ze zwiedzaniem okolicy. Dla każdego z tych typów turystów właściciele pensjonatów, drewnianych chat i hoteli przygotowali odpowiednią ofertę. Hotele w Zakopanem są tak różne, jak różni są przybysze i ich potrzeby. Jednym z kluczowych aspektów dobrego wypoczynku w Zakopanem jest to, żebyś odpowiedział sobie na pytania: jaki sposób spędzania wolnego czasu preferuję? Jak długo będę przebywał w pokoju, a ile na świeżym powietrzu? To pozwoli łatwiej zdiagnozować twoje potrzeby i lepiej dopasować typ noclegu do wymagań.

Jedziesz do Zakopanego z dziećmi? Zobacz, jaki hotel powinieneś wybrać

Jeśli cenisz sobie podróże z racjonalnym planowaniem budżetu, na pewno nie pogardzisz hotelami, które nie mają wprawdzie strefy wellness&SPA, za to oferują przyzwoity nocleg z łazienką i restauracją na parterze. Tego typu obiekt spełni potrzeby większości turystów, zarówno tych podróżujących we dwoje, jak też par z dziećmi. Stanowi równowagę pomiędzy drogimi kurortami a nie zawsze komfortowymi drewnianymi chatami. Szczególnie jeśli jedziesz poza wysokim sezonem, a za oknami zaczyna robić się coraz zimniej, wybierz tego typu nocleg. Będziesz mieć zapewnione wygodne łóżko, ciepły pokój, czystą i wygodną łazienkę oraz możliwość zjedzenia gorącego posiłku bez konieczności samodzielnego przygotowywania. Odpoczniesz od domowych obiadów, ale nie zapłacisz fortuny. Czyste i suche pokoje są ważne zwłaszcza wtedy, gdy podróżujesz z małymi dziećmi, które – choć mają dużo energii – szybko ją tracą podczas wędrówki. Możesz wówczas zdecydować się na komfortowy apartament rodzinny, w którym będziesz mieć znacznie więcej przestrzeni niż w typowym dwuosobowym pokoju z dostawką. Będziesz też mieć możliwość dowolnego korzystania z własnego aneksu kuchennego czy oglądania telewizji bez zbędnych ograniczeń. Tego typu ułatwienia będą przydatne szczególnie podczas wyjazdów z kilkuletnimi pociechami, które szybko się nudzą. Jeśli zdecydujesz się na apartament w górach, wybierz koniecznie taki z widokiem na lasy i góry – wtedy będziesz czuć się bliżej przyrody i lepiej wypoczniesz.