2017-03-13T09:58:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Plaża miejska w Ostrołęce zalana [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Narew zalała plażę miejską. Dojazd do niej od strony ulicy Kurpiowskiej jest obecnie niemożliwy. Podtopione są także garaże znajdujące się wzdłuż nabrzeża.

Obecny poziom Narwi na wodowskazie w Ostrołęce wynosi 340 cm. W ciągu ostatniej doby wody ubyło o około 5 cm. Do stanu ostrzegawczego brakuje zatem równo 20 cm. Wysoka woda, która przed weekendem „przetoczyła” się przez nasze miasto, sprawiła, że zalana została plaża miejska. Podtopione są również garaże wzdłuż nabrzeża, zaś dojazd do hotelu i restauracji „Nad Narwią” jest w tej chwili niemożliwy.

- Nie ma powodów do niepokoju. W ciągu ostatniej doby poziom wody obniżył się o 5 centymetrów. Prognozy synoptyków nie przewidują opadów, co powinno przyczynić się sukcesywnego spadku poziomu wody. Sytuację na bieżąco kontroluje wydział zarządzania kryzysowego – powiedział nam Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Według dzisiejszych raportów poziom wody w Narwi obniżył się nieznacznie także na wodowskazach w Nowogrodzie (aktualny stan to 312 cm, ubyło 5 cm) oraz w Wiźnie (obecnie 456 cm, ubyło 2 cm).

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również