2017-05-04T20:00:02+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Po Ostrołęce grasują „telefoniczni oszuści”. Próbowali wyłudzić pieniądze z kantora i banku

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Ostrołęcka policja ostrzega przed wyłudzającymi pieniądze oszustami, którzy podszywają się pod funkcjonariuszy policji lub CBŚP. Tylko dziś w Ostrołęce doszło do dwóch takich prób. Oszuści usiłowali wyłudzić pieniądze od pracowników kantoru i banku.

Po seniorach tym razem oszuści wzięli na celownik pracowników banków czy kantorów. Dziś do dwóch tego typu placówek zadzwoniła nieznana jeszcze osoba i przedstawiając się jako funkcjonariusz policji poprosiła o pomoc w działaniach mających na celu schwytanie oszustów.

- Pracownicy banku i kantoru usłyszeli w słuchawce telefonu prośbę o przygotowanie kartki i czegoś do pisania. Osoba dzwoniąca miała podać istotne informacje których celem miałoby być zatrzymanie oszustów wyłudzających pieniądze. Szczęśliwie pracownicy banku i kantoru wykazali się daleko idącą czujnością i zorientowali się, że rozmawiają z oszustem a o całym zajściu poinformowali prawdziwych policjantów. Pamiętajmy, że funkcjonariusz policji nigdy nie będzie nas prosił o przekazanie pieniędzy w celach związanych z prowadzonym śledztwem. Jeśli osoba podająca się za policjanta zwróci się do nas z tego typu prośbą, możemy mieć pewność że mamy do czynienia z oszustem. Wówczas powinniśmy dokładnie rozłączyć połączenie telefoniczne i niezwłocznie skontaktować się z oficerem dyżurnym pod numerem telefonu 997 lub 112 – mówi mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również