2017-10-12T16:10:28+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Region,

Pobicie i próba przekupstwa policjantów z Ostrowi Mazowieckiej

REKLAMA
REKLAMA
0
0
0
Osiem lat pozbawienia wolności to kara, która grozi Józefowi M., oskarżonemu o to, że przed czterema dniami stosował przemoc wobec policjantów z Ostrowi Mazowieckiej, a następnie próbował ich przekupić. Jego zachowanie miało mieć związek z interwencją podjętą przez policjantów.

O sprawie informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. W komunikacie czytamy:

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko Józefowi M., podejrzanego o to że:

1.  W dniu 8 października 2017r. w Ostrowi Mazowieckiej naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy KPP w Ostrowi Maz. […] w ten sposób że kopał policjantów po nogach i szarpał za mundury, przy tym groził pozbawieniem życia wymienionym funkcjonariuszom i członkom ich rodzin oraz znieważył ich słowami powszechnie uważanymi za obelżywe, podczas i w związku z pełnieniem przez funkcjonariuszy obowiązków służbowych wynikających z podjętej interwencji czym, stosując przemoc i groźbę bezprawną, wywierał wpływ na czynności urzędowe organu państwowego tj. o czyn z art. 222§1 kk. i art. 224§ 1 kk i art. 226 § 1 kk w zw. z art. 11§ 2 kk.

2.  W dniu 8 października 2017r. w Ostrowi Mazowieckiej obiecał funkcjonariuszom KPP w Ostrowi Mazowieckiej […] udzielić korzyści majątkowej w kwocie 6 tyś. zł, a następnie 12 tyś. zł w związku z pełnioną przez wymienionych funkcją publiczną, w zamian za odstąpienie od wykonania czynności służbowych związanych z podjętą interwencją, tj. o czyn z art. 229 § 1 kk.


Podejrzanemu Józefowi M. grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.