2017-01-11T10:34:25+01:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Polska,

Podejrzani o oszustwa "na policjanta" (zdjęcia)

fot. policja.pl
0
0
0
Kryminalni z Lublina zatrzymali pięcioro mieszkańców tego miasta, których podejrzewa się o oszustwa popełniane metodą "na policjanta". Szacuje się, że trzy kobiety i dwaj mężczyźni w ciągu kilku miesięcy wyłudzili od starszych osób blisko 300 tysięcy złotych. Teraz trafili do aresztu.

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali pięcioro mieszkańców Lublina w wieku 22-35 lat, którzy będą odpowiadać za szereg oszustw popełnianych metodą "na policjanta". Trzy kobiety oraz dwaj mężczyźni w ciągu kilku miesięcy wyłudzili od starszych osób łącznie blisko 300 tys. zł. Najwięcej pieniędzy straciła kobieta, która rzekomemu funkcjonariuszowi przekazała na ulicy 120 tys. zł. Wczoraj troje z zatrzymanych zostało doprowadzonych do Prokuratury, dziś trafi tam kolejnych dwoje. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie piątki mieszkańców miasta to efekt operacyjnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Są  to trzy kobiety oraz dwaj mężczyźni w wieku 22-35 lat. Wszyscy zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania, skąd trafili do policyjnego aresztu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, osoby te  brały udział w procederze polegającym na wyłudzaniu pieniędzy od seniorów - mieszkańców Lublina. Pokrzywdzeni myśląc, że mają do czynienia w rozmowie telefonicznej z prowadzącym śledztwo prawdziwym funkcjonariuszem, podejmowali z banku oszczędności i w umówionym miejscu, głównie na ulicy, przekazywali gotówkę rzekomemu stróżowi prawa. Miało to pomóc w zabezpieczeniu pieniędzy przed oszustami  bankowymi.

W ciągu zaledwie kilku miesięcy ubiegłego roku zostało oszukanych 7 osób, na łączną kwotę blisko 300 tys. zł. Najwięcej straciła Lublinianka, która przekazała fałszywemu funkcjonariuszowi 120 tys. zł. Śledczy ustalili, że wszyscy zatrzymani uczestniczyli w odbiorze gotówki od oszukanych osób, a następnie dokonywali przelewów pieniędzy na ustalone konta.

Wczoraj trójka zatrzymanych została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, która prowadzi postępowanie w tej sprawie. Dziś policjanci doprowadzą tam kolejnych dwoje zatrzymanych. Podejrzani trafią dziś przed oblicze Sądu, gdzie zapadnie decyzja co do zastosowania środków zapobiegawczych. Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
fot. policja.pl
fot. policja.pl

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również