2017-11-15T12:33:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Powiat ostrołecki,

Podróże kształcą: Uczniowie szkół powiatowych zwiedzają Europę [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
0
0
0
O tym, że podróże kształcą, a nauka przynieść może wymierne korzyści, przekonać się mogli uczniowie ze szkół powiatowych.

Marcin Krzynowek z klasy III Technikum Technologii Żywności ZSP w Łysych wygrał konkurs wiedzy o Unii Europejskiej, organizowany przez europosła Zbigniewa Kuźmiuka i w nagrodę pojechał do Brukseli. Miał tam okazję zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, m.in.: Grand Place - jeden z najpiękniejszych rynków w całej Europie, Łuk Triumfalny, Królewskie Muzeum Sił Zbrojnych i Historii Militarnej, Japońską Pagodę, fontannę Manneken pis – symbol Brukseli, monumentalny model atomu żelaza – Atomium oraz Katedrę Św. Michała i Św. Guduli.  Poseł Kuźmiuk zaprosił też  Marcina do Europarlamentu.

Z kolei  23 uczniów technikum w Łysych wyjechało właśnie na drugi koniec Europy.  13 listopada rozpoczęli staż zawodowy w hiszpańskiej Granadzie. Uczniowie Technikum Agrobiznesu odbywają miesięczną praktykę w szkółce roślin ozdobnych, a Technikum Technologii Żywności w zakładach przetwórstwa żywności.  Staż organizowany jest w ramach programu PO WER „Razem na staż”,  a jego celem jest nabywanie wiedzy i umiejętności zawodowych oraz usamodzielnianie się młodych ludzi. Oprócz obowiązków wynikających z pracy, młodzież ma okazję zwiedzić największe miasta i poznać kulturę regionu Andaluzja.

Uczniowie klasy IV Technikum Agrobiznesu wybrali się do Częstochowy na doroczną Pielgrzymkę Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej. Na Jasnej Górze modlili się o właściwe rozeznanie życiowego powołania i pomyślność na egzaminach maturalnych.

Młodsi koledzy maturzystów uczestniczyli natomiast na największej w Europie plenerowej wystawie rolniczej Agro Show 2017 w Bednarach koło Poznania. Oglądali tam najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze. Zapoznali się też z najnowszą ofertą środków produkcji rolnej i usług dla rolnictwa.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również