2018-07-02T13:00:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Ostrołęka,

Podsumowanie policyjnej akcji „Telefon”. Mandaty i punkty karne dla pięciu kierowców

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
0
0
W piątek, 29 czerwca funkcjonariusze ostrołęckiej drogówki prowadzili akcję „Telefon”. Działania wymierzony były w kierowców korzystających w trakcie jazdy z telefonów komórkowych w sposób niezgodny z kodeksem ruchu drogowego. Skutki akcji to pięć mandatów i punktu karne dla niesfornych kierowców.

Niestety wielu kierowców nie zdaje jeszcze sobie sprawy z zagrożeń, jakie wynikają z używania niezgodnie z kodeksem ruchu drogowego telefonów komórkowych. Policjanci z ostrołęckiego „drogówki” często zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy podczas jazdy nie tylko  rozmawiają w sposób niedozwolony przez telefon, ale nawet  piszą SMS-y, bądź przeglądają portale społecznościowe. A przecież oderwanie wzroku od drogi powoduje, że w tym czasie przejeżdżamy nawet kilkadziesiąt metrów nie kontrolując toru jazdy.

Piątkowe działania wynikały z ogólnopolskiej akcji policyjnej pn. „Telefon”. W całym kraju funkcjonariusze podczas kontroli drogowych przypominali o zagrożeniach wynikających z używania telefonu podczas kierowania pojazdem.

- W trakcie całodniowych działań na terenie naszego miasta i powiatu mundurowi ujawnili 5 przypadków korzystania z telefonu przez kierowców w sposób niezgodny z przepisami. Funkcjonariusze zastosowali wobec nich przewidziane prawem kary i środki karne. Pamiętajmy, że kwota ewentualnego mandatu w zupełności wystarczy na zakup do naszego auta zestawu głośnomówiącego, który bez wątpienia przyczyni się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa i usprawni korzystanie z telefonu komórkowego – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.