2016-01-23T12:00:00+01:00 eOstroleka.pl 2 1 3 100%
Ostrołęka,

Podsumowanie projektu „Bezpieczna+” w OCK [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
3
0
0
W Ostrołęckim Centrum Kultury oficjalnie podsumowano półroczne działania związane z realizacją projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. W spotkaniu udział wzięli koordynatorzy projektu, młodzież z trzech ostrołęckich gimnazjów oraz partnerzy akcji.

Projekt „Bezpieczna i przyjazna szkoła” ogłoszony został przez wojewodę mazowieckiego przy współpracy z Mazowieckim Kuratorem Oświaty na lata 2014 – 2016. W realizacji projektu współpracowały ze sobą cztery podmioty – ZS nr 3, ZS nr 4, ZS STO oraz TPD.

- W ramach projektu realizowaliśmy różnorodne działania, które co jakiś czas badaliśmy, sprawdzając co o nich sądzą uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Z badań tych wynika, że uczniowie dostrzegają zjawisko cyberprzemocy, widzą też, że temat wiąże się z przemocą w ogóle. Dostrzegają także, że przenoszenie przemocy do cyberprzestrzeni jest bardzo proste, ponieważ daje poczucie anonimowości – powiedziała nam Katarzyna Kossakowska, dyrektor ZS STO w Ostrołęce.

W trakcie realizacji projektu uczestniczący w nim uczniowie razem pojechali na rajd, poszli na dyskotekę, brali udział w zajęciach i warsztatach. Koordynatorzy duży nacisk stawiali na integrację, co zaowocowało bardzo pozytywnym oddźwiękiem ze strony rodziców, uczniów i nauczycieli. Poprzez udział w projekcie młodzież dowiedziała się, czym jest zjawisko cyberprzemocy, jakie są konsekwencje prawne stosowania jej wobec innych osób.

Efektem końcowym działań realizowanych w ramach projektu jest „Dekalog zasad korzystania z Internetu”. Opracowany w formie dokumentu trafił podczas podsumowania akcji do uczestniczących w projekcie.

Podczas piątkowego podsumowania akcji odbyły się dwie prelekcje: dla uczniów oraz dla nauczycieli i zaproszonych gości.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.