2011-08-09T13:37:00+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Polska,

Pogrzeb Andrzeja Leppera w Krupach

Andrzej Lepper (fot. samoobrona.org.pl)
Lider Samoobrony, były minister rolnictwa oraz wicepremier zostanie pochowany w czwartek w Krupach (gm. Darłowo), dwa kilometry od rodzinnego Zielnowa - informuje portal tvp.info.

- Potwierdzam, że na czwartek zaplanowano pogrzeb przewodniczącego Leppera. Nic w tej sprawie nie powinno się zmienić. Na razie nie jest znana jeszcze dokładna godzina rozpoczęcia uroczystości, ale wiadomo, że po mszy w kościele w Krupach, ciało Andrzeja Leppera zostanie odprowadzone na miejscowy cmentarz - dowiedział się tvp.info w parafii w Starym Jarosławiu, pod którą podlega kościół w Krupach.

Szczegóły uroczystości nie są na razie znane. Rodzina nie poinformowała jeszcze, czy będzie chciała przyjmować kondolencje.

Ciało Andrzeja Leppera znalazł w piątek, 5 sierpnia, po godz. 16 jego zięć. Zwłoki wisiały na sznurze przymocowanym do worka bokserskiego w łazience warszawskiej siedziby Samoobrony. Oględziny nie wykazały na ciele żadnych obrażeń, poza bruzdą wisielczą. Na miejscu nie znaleziono listu pożegnalnego. Prokuratura poinformowała, że śmierć lidera Samoobrony nastąpił 10-15 godzin przed oględzinami zwłok, które rozpoczęły się o godzinie 22.

[źródło: tvp.info]
Zobacz również